Wiadomości firmowe

W środę Skype zaliczył ogólnoświatową awarię

23.12.2010 13:29

New York 23 grudnia (ČTK) – w środę miała miejsce awaria Skype w Europie, USA i Azji, gdzie niektórzy użytkownicy mieli problemy z połączeniem, podała firma. Wielu użytkowników informowało o podobnej sytuacji z siecią Twister; firma za awarie przeprosiła i oświadczyła, że poszukuje jej przyczyny. Skype podał, że około 21:30 SEC serwer działał już normalnie i zarazem poinformował, że może upłynąć jeszcze kilka godzin, zanim sytuacja powróci do poprzedniego stanu. Przyczyny awarii firma nie podała. Według postów na Twitter, problemy Skype u niektórych użytkowników występowały jeszcze dziś do południa i dotyczyły głównie starszych wersji programu. Awaria, która miała miejsce w środę, jest kolejną wpadką firmy, której serwis dość często sprawia problemy z przesyłaniem danych. Według agencji Reuters przerywane rozmowy i jakość usług są od dawna słabymi punktami Skype. Ostatnio tak ogromna awaria miała miejsce w sierpniu 2007 po rutynowej aktualizacji software. Z obawy o jakość i bezpieczeństwo wielu użytkowników nie zamierza odejść od sieci tradycyjnej i przejść na telefonię internetową. Te obawy spowolniły ekspansję Skype w sektorze firm. Skype zbliża się do konkurencyjnych serwisów jak Google i telefonii przez Gmail, lub videotelefonii za pomocą "umi" z Cisco Systems. Skype powstał w 2003 roku a w 2005 roku kupiła go eBay za 3,1 mld USD (60 mld CZK).

Pozostałe wiadomości

Spadek wartości
AAA26,191,91%
CETV349,00-3,00%
ČEZ890,001,37%
ECM49,102,19%
ERSTE847,300,59%
FORTUNA108,400,37%
KITD187,00-0,27%
KB4 200,000,48%
NWR277,003,55%
ORCO213,001,43%
PEGAS445,00-0,34%
P.MORRIS9 110,00-11,38%
O2416,801,66%
UNIPETROL185,70-0,70%
VIG970,00-0,41%
Index
PX1 241,900,76%
DAX7 254,633,06%
FTSE 1006 028,112,23%
CAC 404 006,652,51%
ATX2 845,941,88%
DJES 502 614,471,71%
BUX23 995,201,67%
WIG 202 930,291,46%
Russian dep.1 748,321,06%
DJI12 455,621,54%
Nasdaq2 801,082,04%
SP5001 331,541,44%
Nikkei 2259 606,821,76%
Indeksy futures
DJES 50 Fut.2 798,210,47%
DJI Fut.11 910,401,14%
Nasdaq Fut.2 242,960,65%
SP500 Fut.1 273,801,20%
Surowce
Crude Oil109,821,42%
Brent122,641,08%
Gold1 503,990,51%
Cooper428,501,42%
Silver44,922,16%
Coal128,96-0,35%
Forex
EUR/USD1,45241,32%
EUR/GBP0,88520,75%
EUR/CHF1,29400,32%
EUR/PLN3,9641-0,08%
EUR/HUF264,3300-0,64%
EUR/RUB40,77820,59%
EUR/CZK24,19400,11%
PLN/CZK6,10340,17%
HUF/CZK9,15430,73%
RUB/CZK0,5935-0,32%
GBP/CZK27,3310-0,64%
USD/CZK16,6569-1,22%
USD/CHF0,8910-0,98%
USD/JPY82,3500-0,29%
USD/PLN2,7290-1,39%
USD/RUB28,0779-0,82%
USD/GBP0,6094-0,57%

Zaktualizowane 20.4.2011 16:26

(Dane z opóźnieniem)

Dzisiaj jest 19.9. 2019
Nowy York 15:40
open 00:20
Londyn 20:40
closed 11:20
Frankfurt 21:40
closed 11:20
Praga 21:40
closed 11:35
Moskwa 23:40
closed 08:20
Tokio 04:40
closed 04:20
cz ru hu pl ro si bg en
CAPITAL PARTNERS a.s. E-mail CAPITAL PARTNERS a.s.

Szukaj:  

Stockmarket Google Finance Market Watch