Wiadomości firmowe

Zysk producenta taboru kolejowego i samolotów Bombardier spadł o 15 % do 143 mln EUR

2.12.2010 16:03

Montreal 2 grudnia (ČTK) – Kanadyjski producent samolotów i taboru kolejowego Bombardier Inc. W III kwartale b.r. odnotował spadek zysku o 15% do143 mln USD (1,7 mld CZK). Spadek spowodowały słabe przychody w obu segmentach. Firma, która działa również w RCz w dzisiejszym oświadczeniu ostrzegła, że sytuacja w przemyśle lotniczym wciąż jest trudna. Zysk na akcji wyniósł 8 centów i był niższy od prognozy analityków, którzy oczekiwali 9 centów. Przychody spadły o 13 % do 4 mld USD również poniżej prognozy analityków. Z powodu niższych dostaw przychody w lotnictwie spadły do 1,8 miliardy USD z ubiegłorocznych 2,1 mld USD. Za kwartał firma pozyskała 23 zamówienia. Wartość zaległych zamówień w oddziale na koniec października spadła do 16,2 mld USD z 16,7 mld na koniec stycznia. W oddziale transportu przychody spadły do 2,2 mld USD z 2,5 mld USD w ubiegłym roku. Wartość zaległych zamówień na koniec października wzrosła do 48,9 mld USD z 43,8 mld USD na koniec stycznia, napisała Agencja Reuters. Bombardier jest największym na świecie producentem taboru kolejowego i trzecim z kolei producentem samolotów. W RCz firma działa Bombardier Transportation CR działa w Czeskiej Lipie jako dostawca elementów dla taboru metra, pociągów regionalnych francuskich i niemieckich kolei ale większość produkcji jest eksportowana.

Pozostałe wiadomości

Spadek wartości
AAA26,191,91%
CETV349,00-3,00%
ČEZ890,001,37%
ECM49,102,19%
ERSTE847,300,59%
FORTUNA108,400,37%
KITD187,00-0,27%
KB4 200,000,48%
NWR277,003,55%
ORCO213,001,43%
PEGAS445,00-0,34%
P.MORRIS9 110,00-11,38%
O2416,801,66%
UNIPETROL185,70-0,70%
VIG970,00-0,41%
Index
PX1 241,900,76%
DAX7 254,633,06%
FTSE 1006 028,112,23%
CAC 404 006,652,51%
ATX2 845,941,88%
DJES 502 614,471,71%
BUX23 995,201,67%
WIG 202 930,291,46%
Russian dep.1 748,321,06%
DJI12 455,621,54%
Nasdaq2 801,082,04%
SP5001 331,541,44%
Nikkei 2259 606,821,76%
Indeksy futures
DJES 50 Fut.2 798,210,47%
DJI Fut.11 910,401,14%
Nasdaq Fut.2 242,960,65%
SP500 Fut.1 273,801,20%
Surowce
Crude Oil109,821,42%
Brent122,641,08%
Gold1 503,990,51%
Cooper428,501,42%
Silver44,922,16%
Coal128,96-0,35%
Forex
EUR/USD1,45241,32%
EUR/GBP0,88520,75%
EUR/CHF1,29400,32%
EUR/PLN3,9641-0,08%
EUR/HUF264,3300-0,64%
EUR/RUB40,77820,59%
EUR/CZK24,19400,11%
PLN/CZK6,10340,17%
HUF/CZK9,15430,73%
RUB/CZK0,5935-0,32%
GBP/CZK27,3310-0,64%
USD/CZK16,6569-1,22%
USD/CHF0,8910-0,98%
USD/JPY82,3500-0,29%
USD/PLN2,7290-1,39%
USD/RUB28,0779-0,82%
USD/GBP0,6094-0,57%

Zaktualizowane 20.4.2011 16:26

(Dane z opóźnieniem)

Dzisiaj jest 15.11. 2019
Nowy York 02:12
closed 07:18
Londyn 07:12
closed 00:48
Frankfurt 08:12
closed 00:48
Praga 08:12
closed 01:03
Moskwa 10:12
open 06:33
Tokio 15:12
closed 17:48
cz ru hu pl ro si bg en
CAPITAL PARTNERS a.s. E-mail CAPITAL PARTNERS a.s.

Szukaj:  

Stockmarket Google Finance Market Watch