Wiadomości firmowe

Honda wzywa do serwisu ponad pół miliona samochodów

24.10.2010 19:45

Detroit 24 października (ČTK) - Japońska firma Honda Motor wzywa do serwisów na całym świecie ogółem 528 000 aut ze względu na możliwy problem z uszczelką w pompie hamulcowej. Najwięcej samochodów wzywanych do serwisów to model Odyssey sprzedawany głównie w USA oraz Acura RL, sprzedane na całym świecie. Problemy Hondy są podobne do problemów innej japońskiej firmy motoryzacyjnej, Toyota Motor, która z identycznego powodu wezwała w bieżącym tygodniu ok. 1,5 mln samochodów. Głównym powodem jest uszczelka wokół pompy hamulcowej, którą obu firmom dostarcza japońska firma ADVICS. Wezwanie dotyczy 435 000 minivanów Odyssey sprzedanych w USA. Reszta samochodów to model Acura. Honda zwraca uwagę, że w związku z ewentualnymi problemami z uszczelką nie wydarzył się jeszcze żaden wypadek. Firma nie poinformowała ile będzie kosztowała naprawa wszystkich aut. Firma ostrzegła, że jeśli właściciel auta wymieni fabryczny płyn hamulcowy na inny, uszczelka może się obluzować i spowoduje wyciek płynu hamulcowego. Rzecznik prasowy firmy dodał, że w ciągu najbliższych miesięcy poinformuje właścicieli samochodów o konieczności przyprowadzenia samochodu do warsztatów i wymianę uszczelki. Agencja Reuters informuje, że jeśli na desce rozdzielczej zaświeci się kontrolka ostrzegawcza, właściciele samochodów powinni niezwłocznie pojechać do serwisu.

Pozostałe wiadomości

Spadek wartości
AAA26,191,91%
CETV349,00-3,00%
ČEZ890,001,37%
ECM49,102,19%
ERSTE847,300,59%
FORTUNA108,400,37%
KITD187,00-0,27%
KB4 200,000,48%
NWR277,003,55%
ORCO213,001,43%
PEGAS445,00-0,34%
P.MORRIS9 110,00-11,38%
O2416,801,66%
UNIPETROL185,70-0,70%
VIG970,00-0,41%
Index
PX1 241,900,76%
DAX7 254,633,06%
FTSE 1006 028,112,23%
CAC 404 006,652,51%
ATX2 845,941,88%
DJES 502 614,471,71%
BUX23 995,201,67%
WIG 202 930,291,46%
Russian dep.1 748,321,06%
DJI12 455,621,54%
Nasdaq2 801,082,04%
SP5001 331,541,44%
Nikkei 2259 606,821,76%
Indeksy futures
DJES 50 Fut.2 798,210,47%
DJI Fut.11 910,401,14%
Nasdaq Fut.2 242,960,65%
SP500 Fut.1 273,801,20%
Surowce
Crude Oil109,821,42%
Brent122,641,08%
Gold1 503,990,51%
Cooper428,501,42%
Silver44,922,16%
Coal128,96-0,35%
Forex
EUR/USD1,45241,32%
EUR/GBP0,88520,75%
EUR/CHF1,29400,32%
EUR/PLN3,9641-0,08%
EUR/HUF264,3300-0,64%
EUR/RUB40,77820,59%
EUR/CZK24,19400,11%
PLN/CZK6,10340,17%
HUF/CZK9,15430,73%
RUB/CZK0,5935-0,32%
GBP/CZK27,3310-0,64%
USD/CZK16,6569-1,22%
USD/CHF0,8910-0,98%
USD/JPY82,3500-0,29%
USD/PLN2,7290-1,39%
USD/RUB28,0779-0,82%
USD/GBP0,6094-0,57%

Zaktualizowane 20.4.2011 16:26

(Dane z opóźnieniem)

Dzisiaj jest 19.9. 2019
Nowy York 14:39
open 01:21
Londyn 19:39
closed 12:21
Frankfurt 20:39
closed 12:21
Praga 20:39
closed 12:36
Moskwa 22:39
closed 09:21
Tokio 03:39
closed 05:21
cz ru hu pl ro si bg en
CAPITAL PARTNERS a.s. E-mail CAPITAL PARTNERS a.s.

Szukaj:  

Stockmarket Google Finance Market Watch