Wiadomości firmowe

Google testuje na drogach auta bez kierowcy

11.10.2010 08:04

Washington 11 października (ČTK) – Amerykańska firma internetowa Google testuje na drogach auta bez kierowcy. Te automatyczne auta prowadzą videokamery, punkty radarowe i laserowe dalekomierze obserwujące okolicę przejazdu i szczegółowe mapy do nawigacji. Po kalifornijskich drogach, łącznie z autostradami i zatłoczonymi miejskimi ulicami auta bez kierowcy przejechały już 225.000 km, poinformowały agencje AP i Reuters. "Naszym celem jest zapobieganie wypadkom drogowym, zaoszczędzić czas i zmniejszyć emisję poprzez zmianę korzystania z auta," podała firma Google. Według New York Times auta automatyczne są bezpieczniejsze, ponieważ reagują szybciej niż ludzie. Firma podała, że w testowanych autach zawsze jedzie człowiek. Google jest największą na świecie wyszukiwarką internetową, więc nie do końca wiadomo, jak do jej nowych działań odniosą się inwestorzy, którzy są zaniepokojeni wysokimi wydatkami firmy. Wyniki firmy za II kwartał były gorsze niż oczekiwanie analityków. O wynikach gospodarczych w III kwartale Google poinformuje w tym tygodniu.

Pozostałe wiadomości

Spadek wartości
AAA26,191,91%
CETV349,00-3,00%
ČEZ890,001,37%
ECM49,102,19%
ERSTE847,300,59%
FORTUNA108,400,37%
KITD187,00-0,27%
KB4 200,000,48%
NWR277,003,55%
ORCO213,001,43%
PEGAS445,00-0,34%
P.MORRIS9 110,00-11,38%
O2416,801,66%
UNIPETROL185,70-0,70%
VIG970,00-0,41%
Index
PX1 241,900,76%
DAX7 254,633,06%
FTSE 1006 028,112,23%
CAC 404 006,652,51%
ATX2 845,941,88%
DJES 502 614,471,71%
BUX23 995,201,67%
WIG 202 930,291,46%
Russian dep.1 748,321,06%
DJI12 455,621,54%
Nasdaq2 801,082,04%
SP5001 331,541,44%
Nikkei 2259 606,821,76%
Indeksy futures
DJES 50 Fut.2 798,210,47%
DJI Fut.11 910,401,14%
Nasdaq Fut.2 242,960,65%
SP500 Fut.1 273,801,20%
Surowce
Crude Oil109,821,42%
Brent122,641,08%
Gold1 503,990,51%
Cooper428,501,42%
Silver44,922,16%
Coal128,96-0,35%
Forex
EUR/USD1,45241,32%
EUR/GBP0,88520,75%
EUR/CHF1,29400,32%
EUR/PLN3,9641-0,08%
EUR/HUF264,3300-0,64%
EUR/RUB40,77820,59%
EUR/CZK24,19400,11%
PLN/CZK6,10340,17%
HUF/CZK9,15430,73%
RUB/CZK0,5935-0,32%
GBP/CZK27,3310-0,64%
USD/CZK16,6569-1,22%
USD/CHF0,8910-0,98%
USD/JPY82,3500-0,29%
USD/PLN2,7290-1,39%
USD/RUB28,0779-0,82%
USD/GBP0,6094-0,57%

Zaktualizowane 20.4.2011 16:26

(Dane z opóźnieniem)

Dzisiaj jest 25.7. 2017
Nowy York 08:33
closed 00:57
Londyn 13:33
open 02:57
Frankfurt 14:33
open 02:57
Praga 14:33
open 01:54
Moskwa 16:33
open 00:12
Tokio 21:33
closed 11:27
cz ru hu pl ro si bg en
CAPITAL PARTNERS a.s. E-mail CAPITAL PARTNERS a.s.

Szukaj:  

Stockmarket Google Finance Market Watch