Wiadomości firmowe

NWR wystąpiła do polskich urzędów o zgodę na kupno Bogdanki

8.10.2010 18:25

Warszawa 8 października (ČTK) - Firma wydobywcza New World Resources (NWR) wystąpiła do polskiego urzędu o zgodę na kupno polskiej spółki węglowej Bogdanka za 3,4 mld PLN (około 21 mld CZK), poinformował dziś urząd na swojej stronie internetowej. NWR kontrolowana przez czeskiego finansistę Zdeňka Bakala poinformowała o swojej ofercie we wtorek informując, że uzyska od akcjonariuszy Bogdanki 75 %t akcji. Ofertę NWR jako zaniżoną ocenili dwaj akcjonariusze Bogdanki, posiadający 20 % udziału. Akcje Bogdanki na warszawskiej giełdzie wzrosły od wtorku o ponad 20 % do 105,60 PLN. To jest prawie 5% więcej niż oferta NWR, która wynosi 100,75 PLN za akcję. Wzrost ceny rynkowej powyżej ceny oferowanej oznacza, że inwestorzy oczekują lepszej propozycji.. NWR odmawia Agencji Reuters wypowiedzi o podniesieniu ceny. Poprzez połączenie NWR i Bogdanki ma powstać regionalny lider na rynku węglowym. Ogólne roczne wydobycie połączonych grup, dzięki ekspansji Bogdanki, w okresie kilku lat osiągnęłoby 25 mln ton. NWR największa grupa wydobywcza w środkowej Europie jest zarazem jedną z największych grup przemysłowych w RCz. Bogdanka,notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, jest jedną z największych kopalni węgla kamiennego w Polsce i jednym z największych graczy na polskim rynku węgla energetycznego.

Pozostałe wiadomości

Spadek wartości
AAA26,191,91%
CETV349,00-3,00%
ČEZ890,001,37%
ECM49,102,19%
ERSTE847,300,59%
FORTUNA108,400,37%
KITD187,00-0,27%
KB4 200,000,48%
NWR277,003,55%
ORCO213,001,43%
PEGAS445,00-0,34%
P.MORRIS9 110,00-11,38%
O2416,801,66%
UNIPETROL185,70-0,70%
VIG970,00-0,41%
Index
PX1 241,900,76%
DAX7 254,633,06%
FTSE 1006 028,112,23%
CAC 404 006,652,51%
ATX2 845,941,88%
DJES 502 614,471,71%
BUX23 995,201,67%
WIG 202 930,291,46%
Russian dep.1 748,321,06%
DJI12 455,621,54%
Nasdaq2 801,082,04%
SP5001 331,541,44%
Nikkei 2259 606,821,76%
Indeksy futures
DJES 50 Fut.2 798,210,47%
DJI Fut.11 910,401,14%
Nasdaq Fut.2 242,960,65%
SP500 Fut.1 273,801,20%
Surowce
Crude Oil109,821,42%
Brent122,641,08%
Gold1 503,990,51%
Cooper428,501,42%
Silver44,922,16%
Coal128,96-0,35%
Forex
EUR/USD1,45241,32%
EUR/GBP0,88520,75%
EUR/CHF1,29400,32%
EUR/PLN3,9641-0,08%
EUR/HUF264,3300-0,64%
EUR/RUB40,77820,59%
EUR/CZK24,19400,11%
PLN/CZK6,10340,17%
HUF/CZK9,15430,73%
RUB/CZK0,5935-0,32%
GBP/CZK27,3310-0,64%
USD/CZK16,6569-1,22%
USD/CHF0,8910-0,98%
USD/JPY82,3500-0,29%
USD/PLN2,7290-1,39%
USD/RUB28,0779-0,82%
USD/GBP0,6094-0,57%

Zaktualizowane 20.4.2011 16:26

(Dane z opóźnieniem)

Dzisiaj jest 25.9. 2017
Nowy York 05:58
closed 03:32
Londyn 10:58
open 05:32
Frankfurt 11:58
open 05:32
Praga 11:58
open 04:29
Moskwa 13:58
open 02:47
Tokio 18:58
closed 14:02
cz ru hu pl ro si bg en
CAPITAL PARTNERS a.s. E-mail CAPITAL PARTNERS a.s.

Szukaj:  

Stockmarket Google Finance Market Watch