Wiadomości firmowe

Wybrane aktualne granice techniczne indeksów Nasdaq i S&P 500

3.1.2011 15:40: Poniżej znajduje się wykaz przedstawiający podstawowe wartości (wskaźniki) wsparcia i rezystencji dla indeksów Nasdaq 100 i S&P 500. Chodzi o wskaźniki…

Facebook w USA pokonał Google

31.12.2010 11:25: New York 31grudnia (ČTK) - W 2010 roku Facebook miał w USA więcej wejść niż Gogle, stając się tak najczęściej odwiedzaną stroną w kraju. Za okres…

Chrysler i Ford zwołują auta do naprawy

30.12.2010 20:48: Washington 30 grudnia (ČTK) – Amerykański producent aut Chrysler Group zwołuje prawie 150.000 swoich ciężarowych i sportowych aut do naprawy różnych…

Petrobras ma swoje pierwsze olbrzymie złoże ropy

29.12.2010 21:23: Rio de Janeiro 29 grudnia (ČTK) – Ogromne złoża ropy naftowej Lula i Cernambi należące do państwowej brazylijskiej grupy petrochemicznej Petrobras…

Klienci telefonują więcej minut przez TV kablową niż przez linie stacjonarne

28.12.2010 22:44: Praga 28 grudnia (ČTK) – Krajowi klienci więcej minut rozmawiają za pośrednictwem TV kablowej niż przez linie stacjonarne. Według danych udostępnionych…

Wybrane aktualne granice techniczne indeksów Nasdaq i S&P 500

27.12.2010 14:39: Poniżej znajduje się wykaz przedstawiający podstawowe wartości (wskaźniki) wsparcia i rezystencji dla indeksów Nasdaq 100 i S&P 500. Chodzi o wskaźniki…

W środę Skype zaliczył ogólnoświatową awarię

23.12.2010 13:29: New York 23 grudnia (ČTK) – w środę miała miejsce awaria Skype w Europie, USA i Azji, gdzie niektórzy użytkownicy mieli problemy z połączeniem,…

GM w przyszłym roku oczekuje szybkiego wzrostu eksportu aut Sail z Chin

22.12.2010 08:40: Kuang-czou 21 grudnia (ČTK) - General Motors prognozuje w przyszłym roku szybki wzrost eksportu modelu Chevrolet Sail produkowanego w Chinach. Szef oddziału…

UE zatwierdziła grupie Murdocha News kupno angielskiej BSkyB

21.12.2010 15:53: Bruksela 21 grudnia (ČTK) – Komisja Europejska w dniu dzisiejszym zatwierdziła ofertę nadnarodowej grupy medialnej News Corp. należącej do magnata…

JPMorgan kupił byłą siedzibę Lehman Brothers w Londynie

20.12.2010 11:02: Londyn 20 grudnia (ČTK) – Amerykański bank JPMorgan kupił v Londynie były budynek Lehman Brothers za 495 mln funtow (14,75 mld CZK) i dziś poinformował,…

Gigant software Oracle zwiększył zysk za kwartał o 28 %

17.12.2010 17:39: San Francisco 17 grudnia (ČTK) – Zysk netto amerykańskiego giganta software Oracle w II kwartale finansowym rok do roku wzrósł o 28 % do 1,87 mld USD (35 mld CZK)…

McDonald's odpowiada na zarzuty w sprawie zabawek w zestawach Happy Meal

16.12.2010 11:09: Los Angeles 15 grudnia (ČTK) - Amerykańska organizacja ochrony konsumentów złożyła skargę na sieć fast food McDonald's. Chce zakazać dodawania…

Deutsche Telekom przejmuje polskiego operatora PTC

15.12.2010 17:15: Berlin 15 grudnia (ČTK) – Deutsche Telekom przejmuje polskiego operatora telefonii komórkowej PTC i uzyska nad nim pełną kontrolę. Spór z francuską…

Boeing podnosi cenę samolotów o 5,2 % po raz pierwszy od 2008 roku

14.12.2010 09:11: Atlanta 14 grudnia (ČTK) - Amerykański producent samolotów Boeing zadecydował o po ożywieniu popytu na samoloty podwyższyć cenę swoich maszyn.…

Polski wymiar sprawiedliwości rozwiązuje kwestię oszustwa podczas prywatyzacji firmy Enea

13.12.2010 13:37: Warszawa 13 grudnia (agencja ČTK) - Dotychczas niezidentyfikowana osoba oferowała w imieniu szefa Europejskiego Parlamentu, Jerzego Buzka pomoc polskiemu…

The Guardian: Pfizer stosował w Nigerii brudne zagrywki

10.12.2010 15:35: Londyn 10 grudnia (agencja ČTK) - Amerykańska firma farmaceutyczna Pfizer wynajęła specjalistę, który wyszuka kompromitujące informacje o nigeryjskim…

Zarządca płatności serwisu WikiLeaks oskarża firmy MasterCard i Visa

9.12.2010 22:00: Londyn 9 grudnia (ČTK) - Islandzka firma DataCell ehf, która zarządza płatnościami organizacji WikiLeaks, przygotowuje skargę na amerykańskie firmy…

System Chrome Google nowym konkurentem dla Microsoft i Apple

8.12.2010 09:15: San Francisco 7 grudnia (ČTK) - Pierwsze komputery pracujące w systemie operacyjnym Chrome opracowanym przez amerykańskiego giganta Google pojawią…

Deloitte: Zaufanie kapitału prywatnego jest prawie takie samo jak przed kryzysem

7.12.2010 16:22: Praga 7 grudnia (ČTK) – Zaufanie kapitału prywatnego w inwestycje w Europie środkowej ustaliło się poniżej poziomu jeszcze przed skutkami kryzysu…

Google ma w swojej ofercie sprzedaży 3 mln tytułów audio booków

6.12.2010 20:50: San Francisco 6 grudnia (ČTK) – Amerykański gigant internetowy Google od dziś rozpoczyna sprzedaż audio booków, dołączając do konkurencji Amazon…

Nissan wprowadził na rynek auto elektryczne Leaf

3.12.2010 19:36: Jokohama 3 grudnia (ČTK) – Japoński Nissan Motor w dniu dzisiejszym wprowadził na rynek nowy model auta o napędzie elektrycznym Leaf. Jeszcze w tym miesiącu…

Zysk producenta taboru kolejowego i samolotów Bombardier spadł o 15 % do 143 mln EUR

2.12.2010 16:03: Montreal 2 grudnia (ČTK) – Kanadyjski producent samolotów i taboru kolejowego Bombardier Inc. W III kwartale b.r. odnotował spadek zysku o 15% do143…

Niemiecka giełda Deutsche Börse wkracza do Czech

1.12.2010 16:47: Praga 1 grudnia (ČTK) – Niemiecka giełda Deutsche Börse do Czech, gdzie w praskiej dzielnicy Karlín otworzy swoją siedzibę. Z developerem Immorent…

Mazda zbuduje fabrykę w Meksyku

30.11.2010 16:16: Tokio 30 listopada (ČTK) – Japońska Mazda Motor we współpracy z firmą Sumitomo zainwestują 30 - 40 mld jenów (około 7 do 9 mld CZK) w budowę…

Kierownictwo Bogdanki złożyło w Urzędzie Kontroli Finansowej skargę na NWR

29.11.2010 14:10: Warszawa 29 listopada (korespondent ČTK) – Polska kopalnia Bogdanka zwróciła się do Urzędu Kontroli Finansowej aby zbadał, czy firma New World…

Współpraca Fiata i Chryslera przy produkcji modeli Alfa Romeo i Jeepa

26.11.2010 14:18: Turyn 26 listopada (ČTK) – Włoski Fiat wspólnie z amerykańskim Chryslerem rozpoczynają w zakładzie Mirafiori w Turynie produkcję modeli Alfa…

Thomas Cook zostaje właścicielem pakietu większościowego w rosyjskim Intourist

25.11.2010 11:06: Moskwa/Londyn 25 listopad (ČTK) – Angielskie biuro podróży Thomas Cook kupił większościowy udział w rosyjskim Intourist, poinformowała dziś…

Rolls-Royce otrzymał od linii lotniczych Emirates zamówienie na serwisowanie silników o wartości 1,

24.11.2010 14:33: Londyn 24 listopada (ČTK) – Angielski producent silników elektrycznych Rolls-Royce Group w dniu dzisiejszym oświadczył, że otrzymał kontrakt na usługi…

Hewlett-Packard zwiększył kwartalny zysk i podniósł prognozę

23.11.2010 08:12: San Francisco 23 listopad (ČTK) – Największy na świecie producent laptopów Hewlett-Packard w IV kwartale fiskalnym zwiększył zysk netto rok do roku…

Orange i T-Mobile planują w Anglii i Francji dotować iPady

22.11.2010 20:28: Londyn 22 listopad (ČTK) – Operatorzy telefonii komórkowej Orange iT-Mobile planują w Anglii i Francji dotowanie komputerowych tabletów iPad produkcji…

MfD: Czeski producent software do telefonów komórkowych iCom Vision wchodzi na polską giełdę

19.11.2010 08:26: Praga 19 listopad (ČTK) – Czeski producent software do telefonów komórkowych iCom Vision wchodzi na warszawską giełdę, i zamierza uzyskać kilkadziesiąt…

Kierownictwo Škody zapewnia: na wyposażeniu moelu Superb pozostaje parasol i dodatkowe elementy

18.11.2010 15:27: Mladá Boleslav 18 listopad (ČTK) – „Wyposażenie Škody Superb nie ulegnie ograniczeniu. Fabryka z Mladej Boleslavi nie będzie produkowała gorzej…

Szwajcarska firma farmaceutyczna Roche zwolni 4800 osób

17.11.2010 11:35: Genewa 17 listopad (ČTK) – Szwajcarska firma farmaceutyczna Roche, która ma swój oddział m.in. w RCz, zwolni 4800 osób (około 6%)w okresie 2 lat.…

Chińska firma Comac zyskała zamówienia już na sto samolotów C919

16.11.2010 10:04: Pekin 16 listopada (ČTK) – Chińska państwowa firma Comac otrzymała od krajowych i zagranicznych klientów zamówienia na 100 samolotów C919 przeznaczonych…

Producenci ciężarówek Scania i MAN negocjują o możliwej fuzji

15.11.2010 10:17: Frankfurt nad Menem 15 listopada (ČTK) – Szwedzki producent ciężarówek Scania negocjuje ze swoim niemieckim rywalem MAN o możliwym połączeniu…

Volkswagen bije kolejne rekordy sprzedaży

12.11.2010 15:51: Wolfsburg 12 listopad (ČTK) – Niemiecki Volkswagen w październiku rok do roku zwiększył sprzedaż o prawie 10% do rekordowych 612.000 aut, podała…

KGHM dzięki wzrostowi cen miedzi na świecie trzykrotnie zwiększył się zysk

10.11.2010 12:54: Warszawa10 listopada (ČTK) - Zysk polskiego producenta miedzi KGHM w III kwartale dzięki wzrostowi cen metali na świecie wzrósł trzykrotnie. Drugi…

Akcje ČSOB wejdą na giełdę najwcześniej w II kwartale 2011

9.11.2010 20:35: Bruksela/Londyn 9. listopada (ČTK) - Akcje ČSOB wejdą na giełdę najwcześniej w II kwartale przyszłego roku, poinformowały dziś źródła agencji…

FedEx otworzyła oddział w Pradze

8.11.2010 12:46: Praga 8 listopada (ČTK) – Amerykańska firma transportowa FedEx otworzyła oddział w Pradze opodal lotniska Ruzynie. W ramach globalnej ekspansji rozpoczęła…

Na giełdzie w Londynie rozpoczął się obrót akcjami rosyjskiej Mail.ru

5.11.2010 10:24: Londyn/Moskwa 5. listopada (ČTK) - Akcje rosyjskiej firmy internetowej Mail.ru w dniu dzisiejszym weszły na giełdę w Londynie. Cena za jedną akcję…

Toyota wywołuje do naprawy w Europie i Japonii ponad 135 tys. aut

4.11.2010 10:50: Kolonia nad Renem 4 listopada (ČTK) - Japońska Toyota Motor znowu wywołuje do naprawy tym razem z powodu problemów ze wspomaganiem kierownicy w małych…

Agrofert należący do Babiša przegrał arbitraż z PKN Orlen o prawie 20 mld CZK

3.11.2010 14:17: Praga 3 listopada (ČTK) - Agrofert firma należąca do Andreja Babiša przegrała czwarty z kolei arbitraż o odszkodowanie w wysokości prawie 20 mld CZK,…

Sąd odmówił wycofania oskarżenia na pracownika Goldman Sachs

2.11.2010 12:59: New York 2 listopada (ČTK) – Amerykański sąd odmówił przyjęcia wniosku pracownika największego amerykańskiego banku inwestycyjnego Goldman Sachs…

Toyota prawdopodobnie dyskretnie odkupywała od klientów auta mające problemem

29.10.2010 14:37: Los Angeles 29 października (ČTK) - Toyota Motor starając się ukryć problemy z niechcianym przyśpieszaniem swoich aut dyskretnie odkupywała od amerykańskich…

Polska będzie ekskluzywnie negocjować z Kulczykem o sprzedaży firmy Enea

28.10.2010 15:16: Warszawa 28 października (ČTK) – Polski rząd wybrał najbogatszego polaka Jana Kulczyka, który znalazł się na pierwszym miejscu przed francuską…

Škoda Auto w przyszłym roku wprowadzi na rynek auto mniejsze od Fabii

27.10.2010 19:03: Praga 27 października(ČTK) - Škoda Auto do 10 lat zamierza podwoić sprzedaż do około 1,5 mln aut rocznie. W przyszłym roku wprowadzi na rynek nowy…

AAA rozważa ponowne wejście na rynek rosyjski

26.10.2010 08:29: Praga, 22. Firma poinformowała, że rozważa powrót na jeden ze swoich wcześniejszych rynków zagranicznych czy poszukiwać całkiem nowych. AAA Auto…

Sony w Japonii odsyła walkmany do lamusa

25.10.2010 14:51: Tokio 25 października (ČTK) – Sprzedaż znanych od lat odtwarzaczy kasetowych Walkman w Japonii będzie trwała tylko do wyprzedania zapasów. Firma…

Honda wzywa do serwisu ponad pół miliona samochodów

24.10.2010 19:45: Detroit 24 października (ČTK) - Japońska firma Honda Motor wzywa do serwisów na całym świecie ogółem 528 000 aut ze względu na możliwy problem…

Bogdanka oficjalnie uznała ofertę NWR za zbyt niską, NWR protestuje

21.10.2010 20:29: Warszawa/Praga 21 października (ČTK) - Cena, którą za polską kopalnię Bogdanka oferuje firma New World Resources (NWR), jest zbyt niska, jak twierdzi…

Rio Tinto zwiększy w Australii swoją produkcję rudy żelaza o 28%

20.10.2010 20:57: Sydney 20 października (ČTK) - Gigant z branży wydobywczej, firma Rio Tinto zapowiedziała zwiększenie rocznego wydobycia rudy żelaza w Australii…

Spadek wartości
AAA26,191,91%
CETV349,00-3,00%
ČEZ890,001,37%
ECM49,102,19%
ERSTE847,300,59%
FORTUNA108,400,37%
KITD187,00-0,27%
KB4 200,000,48%
NWR277,003,55%
ORCO213,001,43%
PEGAS445,00-0,34%
P.MORRIS9 110,00-11,38%
O2416,801,66%
UNIPETROL185,70-0,70%
VIG970,00-0,41%
Index
PX1 241,900,76%
DAX7 254,633,06%
FTSE 1006 028,112,23%
CAC 404 006,652,51%
ATX2 845,941,88%
DJES 502 614,471,71%
BUX23 995,201,67%
WIG 202 930,291,46%
Russian dep.1 748,321,06%
DJI12 455,621,54%
Nasdaq2 801,082,04%
SP5001 331,541,44%
Nikkei 2259 606,821,76%
Indeksy futures
DJES 50 Fut.2 798,210,47%
DJI Fut.11 910,401,14%
Nasdaq Fut.2 242,960,65%
SP500 Fut.1 273,801,20%
Surowce
Crude Oil109,821,42%
Brent122,641,08%
Gold1 503,990,51%
Cooper428,501,42%
Silver44,922,16%
Coal128,96-0,35%
Forex
EUR/USD1,45241,32%
EUR/GBP0,88520,75%
EUR/CHF1,29400,32%
EUR/PLN3,9641-0,08%
EUR/HUF264,3300-0,64%
EUR/RUB40,77820,59%
EUR/CZK24,19400,11%
PLN/CZK6,10340,17%
HUF/CZK9,15430,73%
RUB/CZK0,5935-0,32%
GBP/CZK27,3310-0,64%
USD/CZK16,6569-1,22%
USD/CHF0,8910-0,98%
USD/JPY82,3500-0,29%
USD/PLN2,7290-1,39%
USD/RUB28,0779-0,82%
USD/GBP0,6094-0,57%

Zaktualizowane 20.4.2011 16:26

(Dane z opóźnieniem)

Dzisiaj jest 24.11. 2017
Nowy York 13:27
open 02:33
Londyn 18:27
closed 13:33
Frankfurt 19:27
closed 13:33
Praga 19:27
closed 13:48
Moskwa 21:27
closed 10:33
Tokio 02:27
closed 06:33
cz ru hu pl ro si bg en
CAPITAL PARTNERS a.s. E-mail CAPITAL PARTNERS a.s.

Szukaj:  

Stockmarket Google Finance Market Watch