Komentarze

Sytuacja na parkietach amerykańskich w dniu 14.12.2010 + prognoza

15.12.2010 11:45

15.12.2010 Wtorkowa sesja na Wall Street przebiegła w dość mieszanym duchu, kiedy to, za wyjątkiem indeksu Nasdaq Composite, indeksy główne utrzymały się na plusie. Do pewnego stopnia sesja była dość zmienna, co było wynikiem posiedzenia FOMC FED, a na zamknięciu sesji indeks DJIA był na najwyższej pozycji od września 2008 roku. Konkretne wartości indeksów amerykańskich na zamknięciu: index Dow Jones Industrial Average 11476,50 punktu (+47,90 punktu, ew. +0,42%), indeks technologiczny Nasdaq Composite 2627,72 punktu (-9,82 punktu, ew. -0,37%), indeks szerokiego rynku Standard and Poor´s 500 1241,59 punktu (+1,13 punktu, ew. +0,09%).

Już drugi dzień z rzędu dobre notowania miały sektory telekomunikacyjny, zdrowotny oraz dóbr szybkozbywalnych. Wygląda na to, że inwestorzy wybierają tytuły bardziej czułe na wahania wartości. W sektorze zdrowotnym wyraźnie zwyżkowała firma Amgen (AMGN) po opublikowaniu dobrych wyników leku Xgeva. Odwrotnie zaś niezbyt dobrze radziła sobie firma Best Buy (BBY), która opublikowana znacznie gorsze wyniki niż oczekiwano (EPS 0,54 USD vs. oczek. 0,61 USD oraz spadek przychodów o 1,1% rok do roku).

W sektorze banków regionalnych również nie odnotowano dobrych wyników. Warto jednak wspomnieć, że Huntington Bancshares (HBAN) i First Horizon National (FHN) ogłosiły plany podwyższenia kapitału w związku ze spłatą pożyczki z funduszu TARP.
Na rynku obligacji ponownie wzrosły zyski, konkretnie 10Y Treasury Note znalazł się na poziomie 3,490%, najwyżej od maja b.r. Wynik z posiedzenia FOMC FED to oczywiście pozostawienie stóp procentowych na dotychczasowym (0-0,25% - od grudnia 2008 roku, ponadto w dalszym ciągu będzie realizowany program pomocy QE2 za 600 mld USD. Stabilizacja gospodarcza powoli postępuje, aczkolwiek stopa ta zupełnie nie przyczynia się do tak potrzebnego obniżenia stopy bezrobocia. T. Hoeing ponownie był przeciwny tym działaniom, gdyż wg niego programy stymulacyjne grożą inflacją.

Zgodnie z kalendarzem ekonomicznym w dniu dzisiejszym zostaną opublikowane następujące dane makroekonomiczne: MBA Mortgage Aplications, CPI (mom) za listopad oczek. 0,2%, bazowe oczek. 0,1%. CPI (yoy) za listopad z oczek. 1,1%, bazowe 0,6%, Empire Manufacturing za grudzień oczek. 5 punktów, Industrial Production za listopad z wynikiem 0,3%, wykorzystanie mocy produkcyjnych za listopad oczek. 75%, NAHB Housing Market Index za grudzień oczek. 16 punktów i ostatecznie zapasy ropy i derywatów z ropy. Agencja ratingowa Moody´s Investors Service umieściła rating Hiszpanii na poziomie Aa1 do rewizji ze wskazaniem na możliwy downgrade.

Na giełdzie surowców ropa kosztuje 87,61 USD za baryłkę, a złoto 1390,20 USD za uncję. Na giełdzie walut cross rates EUR/USD oscylują na granicy 1,3318. Futures na ten moment na minusie: DJIA -31 punktów, Nasdaq 100 -8 punktów, SP 500 -4,90 punktu.

CAPITAL PARTNERS a.s.

J. Stoulil

Niniejszy raport przygotowany został przez CAPITAL PARTNERS a.s, który współpracuje z BOHEMIA IZ Sp. z o.o.  

Raport w oryginale znajduje się na stronie: www.stockmarket.cz

Pozostałe komentarze

Spadek wartości
AAA26,191,91%
CETV349,00-3,00%
ČEZ890,001,37%
ECM49,102,19%
ERSTE847,300,59%
FORTUNA108,400,37%
KITD187,00-0,27%
KB4 200,000,48%
NWR277,003,55%
ORCO213,001,43%
PEGAS445,00-0,34%
P.MORRIS9 110,00-11,38%
O2416,801,66%
UNIPETROL185,70-0,70%
VIG970,00-0,41%
Index
PX1 241,900,76%
DAX7 254,633,06%
FTSE 1006 028,112,23%
CAC 404 006,652,51%
ATX2 845,941,88%
DJES 502 614,471,71%
BUX23 995,201,67%
WIG 202 930,291,46%
Russian dep.1 748,321,06%
DJI12 455,621,54%
Nasdaq2 801,082,04%
SP5001 331,541,44%
Nikkei 2259 606,821,76%
Indeksy futures
DJES 50 Fut.2 798,210,47%
DJI Fut.11 910,401,14%
Nasdaq Fut.2 242,960,65%
SP500 Fut.1 273,801,20%
Surowce
Crude Oil109,821,42%
Brent122,641,08%
Gold1 503,990,51%
Cooper428,501,42%
Silver44,922,16%
Coal128,96-0,35%
Forex
EUR/USD1,45241,32%
EUR/GBP0,88520,75%
EUR/CHF1,29400,32%
EUR/PLN3,9641-0,08%
EUR/HUF264,3300-0,64%
EUR/RUB40,77820,59%
EUR/CZK24,19400,11%
PLN/CZK6,10340,17%
HUF/CZK9,15430,73%
RUB/CZK0,5935-0,32%
GBP/CZK27,3310-0,64%
USD/CZK16,6569-1,22%
USD/CHF0,8910-0,98%
USD/JPY82,3500-0,29%
USD/PLN2,7290-1,39%
USD/RUB28,0779-0,82%
USD/GBP0,6094-0,57%

Zaktualizowane 20.4.2011 16:26

(Dane z opóźnieniem)

Dzisiaj jest 19.9. 2019
Nowy York 14:44
open 01:16
Londyn 19:44
closed 12:16
Frankfurt 20:44
closed 12:16
Praga 20:44
closed 12:31
Moskwa 22:44
closed 09:16
Tokio 03:44
closed 05:16
cz ru hu pl ro si bg en
CAPITAL PARTNERS a.s. E-mail CAPITAL PARTNERS a.s.

Szukaj:  

Stockmarket Google Finance Market Watch