Komentarze

Sytuacja na parkietach amerykańskich w dniu 22.10.2010 + prognoza

25.10.2010 16:22

25.10.2010  Giełdy akcji w USA w piątek odnotowały mieszaną sesję. Blue Chips indeks Dow Jones spadł  o 0,13% do 11 132,56 punktu, indeks szerokiego rynku S&P 500 wzrósł o 0,24% do 1 183,08 punktu i indeks technologiczny Nasdaq Composite wzrósł o 0,80% do 2 479,39 punktu. Za tydzień indeks Dow Jones wzrósł 0,6%, indeks S&P 500 wzrósł o 0,6% i indeks  technologiczny  Nasdaq Composite wzrósł o 0,4%. Od początku roku indeks Dow Jones wzrósł o 6,7%, indeks S&P 500 wzrósł o 6,1% i indeks technologiczny Nasdaq Composite wzrósł o 9,3%.

Akcje odnotowały 3 kolejny tydzień zysków i 7 z rzędu pozytywny tydzień z ostatnich 8 tygodni. Piątkowa sesja była dość spokojna i sporo notowań było poniżej dzienej średniej. Inwestorzy głównie oczekiwali na efekty weekendowego posiedzenia grupy G-20. Z technicznego punktu widzenia, w piątek, poprzez przekroczenie 200-dniowej zmiennej średniej 50-dniową zmienną średnią, rynek otrzymał pozytywny sygnał do rozwoju, po raz pierwszy od czerwca 2009 roku. 

Po zamknięciu czwartkowej sesji swoje wyniki gospodarcze raportowała Amazon.com (AMZN). Wyniki wyprzedziły oczekiwanie i akcje po początkowo negatywnej reakcji wzrosły o 2,46% i skoczyły na nowe, 52-tygodniowe maksimum. Słabsze wyniki opublikowały firmy American Express (AXP) i Verizon Communications (VZ).

Bardzo dobre wyniki ogłosiły firmy Chipotle Mexican Grill (CMG) i BJ's Restaurants (BJRI), których akcje wzrosły odpowiednio o 14,8%  i 17,6%. Akcje firm wydobywczych wsparł raport firmy Schlumberger (SLB). Akcje SLB skoczyły o 5,4%. Akcje Compuware (CPWR) w nawiązaniu do wyników lepszych niż oczekiwanie wzrosły o 12,5%. Konglomerat General Electric (GE) poinformował, że jego oddział GE Healthcare kupi firmę Clarient (CLRT) za 580 mln USD. Akcje CLRT zareagowały na tę informację wzrostem o około 33%.

Na giełdach surowców cena ropy wzrosła o 1,13 USD do 81,69 USD za baryłkę. Złoto spadło o 50 centów do 1325,10 USD za uncję. Za tydzień  ropa wzrosła o 0,5% a złoto spadło o 3,4%.

W dniu dzisiejszym zostaną opublikowane następujące dane makroekonomiczne: Chicago FED National Activity Index za wrzesień oczekiwanie -0,3%, Existing Home Sales za wrzesień oczekiwanie 4,30 mln (miesiąc do miesiąca +4,1%), Dallas FED Manufacturing Activity za październik -8,5 punktu.

Na giełdach surowców ropa Light Sweet kosztuje 82,70 USD za baryłkę, a złoto 1344,80 USD za  uncję. Na giełdach walut forex cross rates EUR/USD oscylują  na granicy 1,4052.      Giełdy azjatyckie: Nikkei -0,27, HangSeng +0,79% i Shanghai Comp. +2,57%.

J. Štekl

CAPITAL PARTNERS a.s.

 

Niniejszy raport przygotowany został przez CAPITAL PARTNERS a.s., który współpracuje z BOHEMIA IZ Sp. z o.o.

Raport w oryginale znajduje się na stronie: www.stockmarket.cz

Pozostałe komentarze

Spadek wartości
AAA26,191,91%
CETV349,00-3,00%
ČEZ890,001,37%
ECM49,102,19%
ERSTE847,300,59%
FORTUNA108,400,37%
KITD187,00-0,27%
KB4 200,000,48%
NWR277,003,55%
ORCO213,001,43%
PEGAS445,00-0,34%
P.MORRIS9 110,00-11,38%
O2416,801,66%
UNIPETROL185,70-0,70%
VIG970,00-0,41%
Index
PX1 241,900,76%
DAX7 254,633,06%
FTSE 1006 028,112,23%
CAC 404 006,652,51%
ATX2 845,941,88%
DJES 502 614,471,71%
BUX23 995,201,67%
WIG 202 930,291,46%
Russian dep.1 748,321,06%
DJI12 455,621,54%
Nasdaq2 801,082,04%
SP5001 331,541,44%
Nikkei 2259 606,821,76%
Indeksy futures
DJES 50 Fut.2 798,210,47%
DJI Fut.11 910,401,14%
Nasdaq Fut.2 242,960,65%
SP500 Fut.1 273,801,20%
Surowce
Crude Oil109,821,42%
Brent122,641,08%
Gold1 503,990,51%
Cooper428,501,42%
Silver44,922,16%
Coal128,96-0,35%
Forex
EUR/USD1,45241,32%
EUR/GBP0,88520,75%
EUR/CHF1,29400,32%
EUR/PLN3,9641-0,08%
EUR/HUF264,3300-0,64%
EUR/RUB40,77820,59%
EUR/CZK24,19400,11%
PLN/CZK6,10340,17%
HUF/CZK9,15430,73%
RUB/CZK0,5935-0,32%
GBP/CZK27,3310-0,64%
USD/CZK16,6569-1,22%
USD/CHF0,8910-0,98%
USD/JPY82,3500-0,29%
USD/PLN2,7290-1,39%
USD/RUB28,0779-0,82%
USD/GBP0,6094-0,57%

Zaktualizowane 20.4.2011 16:26

(Dane z opóźnieniem)

Dzisiaj jest 19.9. 2019
Nowy York 15:50
open 00:10
Londyn 20:50
closed 11:10
Frankfurt 21:50
closed 11:10
Praga 21:50
closed 11:25
Moskwa 23:50
closed 08:10
Tokio 04:50
closed 04:10
cz ru hu pl ro si bg en
CAPITAL PARTNERS a.s. E-mail CAPITAL PARTNERS a.s.

Szukaj:  

Stockmarket Google Finance Market Watch