Komentarze

Sytuacja na parkietach amerykańskich w dniu 14.10.2010 + prognoza

15.10.2010 13:57

15.10.2010  Giełdy akcji w USA w czwartek  przeszły lekką korektę. Blue Chips indeks Dow Jones spadł o 0,01% do 11 094,57 punktu, indeks szerokiego rynku  S&P 500 spadł o 0,36% do 1 173,81 punktu i indeks technologiczny Nasdaq Composite spadł o 0,24% do 2 435,38 punktu.

Futures na główne indeksy akcyjne początkowo wskazywały na dość mocny open. Pozytywny sentyment niestety stopniowo zanikał, ponieważ inwestorzy byli zawiedzeni danymi makroekonomicznymi z rynku pracy, stopniem inflacji i oraz danymi odnośnie handlu zagranicznego. Akcje otwierały już w pobliżu wartości neutralnych, ale podczas sesji wciąż spadały. Dokładnie tuż przed zakończeniem sesji wprawdzie pojawiły się zlecenia zakupu, lecz mimo to, na koniec akcje zamykały z umiarkowanymi stratami.

Po zamknięciu sesji swoje wyniki gospodarcze opublikowały firmy Google (GOOG) i AMD (AMD). Obie firmy miło zaskoczyły inwestorów. Akcje tych firm w aftermarket wzrosły, GOOG o około 8%, a AMD o 4%. W dniu dzisiejszym inwestorzy szczególną uwagę poświęcą wynikom konglomeratu General Electric (GE), które będą podane po zamknięciu sesji.  

Podczas czwartkowej sesji w ogóle nie wiodło się sektorowi finansowemu. Wciąż istnieją wątpliwości odnośnie procedur konfiskowania niespłaconych nieruchomości przez banki. Bank of America (BAC), JPMorgan Chase (JPM), Wells Fargo (WFC) i inne banki odnotowały kilkuprocentowe straty.  

Na giełdach surowców cena ropy spadła o 32 centy na 82,69 USD za baryłkę. Jednym z powodów spadku był raport, że popyt na ropę spadł do poziomu  od ponad 10 miesięcy. Złoto wzrosło do najwyższego historycznego maksimum 1377,60 USD (intradenní maxima 1388,10 USD). Dolar do Euro dalej spada, aż do 1,41.

Pojawiły się kolejne spekulacje odnośnie fuzji i akwizycji. Kilka firm z kapitałem prywatnym, m. in. Silver Lake Partners i  Blackstone Group są zainteresowane kupnem internetowej firmy Yahoo! (YHOO). Chodzi o 2 ofertę kupna w przeciągu 3 lat. Firma Oracle (ORCL) prawdopodobnie przygotowuje ofertę dla EMC (EMC).

Liczba nowozarejestrowanych bezrobotnych wzrosła do  462 tys. wobec oczekiwania 445 tys., a liczba osób pobierających zasiłek dla bezrobotnych wzrosła do 4,399 mln wobec oczekiwania 4,450 mln. Indeks cen producenta PPI za wrzesień miesiąc do miesiąca wzrósł o +0,4%  wobec oczekiwania +0,1% i rok do roku wzrósł o +4% wobec oczekiwania +3,7%. Deficyt bilansu handlu za sierpień  wzrósł do -46,3 mld USD wobec oczekiwania -44 mld USD.

W dniu dzisiejszym zostaną opublikowane następujące dane makroekonomiczne: inflacja CPI miesiąc do miesiąca oczekiwanie +0,2% i inflacja bazowa PPI 0,1%, sprzedaż detaliczna za wrzesień oczekiwanie +0,5%, bez aut +0,4%, Empire State Manufacturing Survey za październik oczekiwanie 8 punktów, sentyment konsumencki za październik oczekiwanie 69 punktów (dane prognozowane), zapasy producentów za sierpień oczekiwanie +0,4%, deficyt budżetu państwa za wrzesień oczekiwanie -32 mld USD

Na giełdach surowców ropa Light Sweet kosztuje 82,90 USD za baryłkę, a złoto 1378,4 USD za uncję. Na giełdzie walut cross rates EUR/USD oscylują na granicy 1,4098. Giełdy azjatyckie: Nikkei -0,87, HangSeng -0,40% i Shanghai Comp. +3,18%.

 

CAPITAL PARTNERS a.s.
J. Stoulil

 

Niniejszy raport przygotowany został przez CAPITAL PARTNERS a.s., który współpracuje z BOHEMIA IZ Sp. z o.o.

Raport w oryginale znajduje się na stronie: www.stockmarket.cz

Pozostałe komentarze

Spadek wartości
AAA26,191,91%
CETV349,00-3,00%
ČEZ890,001,37%
ECM49,102,19%
ERSTE847,300,59%
FORTUNA108,400,37%
KITD187,00-0,27%
KB4 200,000,48%
NWR277,003,55%
ORCO213,001,43%
PEGAS445,00-0,34%
P.MORRIS9 110,00-11,38%
O2416,801,66%
UNIPETROL185,70-0,70%
VIG970,00-0,41%
Index
PX1 241,900,76%
DAX7 254,633,06%
FTSE 1006 028,112,23%
CAC 404 006,652,51%
ATX2 845,941,88%
DJES 502 614,471,71%
BUX23 995,201,67%
WIG 202 930,291,46%
Russian dep.1 748,321,06%
DJI12 455,621,54%
Nasdaq2 801,082,04%
SP5001 331,541,44%
Nikkei 2259 606,821,76%
Indeksy futures
DJES 50 Fut.2 798,210,47%
DJI Fut.11 910,401,14%
Nasdaq Fut.2 242,960,65%
SP500 Fut.1 273,801,20%
Surowce
Crude Oil109,821,42%
Brent122,641,08%
Gold1 503,990,51%
Cooper428,501,42%
Silver44,922,16%
Coal128,96-0,35%
Forex
EUR/USD1,45241,32%
EUR/GBP0,88520,75%
EUR/CHF1,29400,32%
EUR/PLN3,9641-0,08%
EUR/HUF264,3300-0,64%
EUR/RUB40,77820,59%
EUR/CZK24,19400,11%
PLN/CZK6,10340,17%
HUF/CZK9,15430,73%
RUB/CZK0,5935-0,32%
GBP/CZK27,3310-0,64%
USD/CZK16,6569-1,22%
USD/CHF0,8910-0,98%
USD/JPY82,3500-0,29%
USD/PLN2,7290-1,39%
USD/RUB28,0779-0,82%
USD/GBP0,6094-0,57%

Zaktualizowane 20.4.2011 16:26

(Dane z opóźnieniem)

Dzisiaj jest 19.9. 2019
Nowy York 14:43
open 01:17
Londyn 19:43
closed 12:17
Frankfurt 20:43
closed 12:17
Praga 20:43
closed 12:32
Moskwa 22:43
closed 09:17
Tokio 03:43
closed 05:17
cz ru hu pl ro si bg en
CAPITAL PARTNERS a.s. E-mail CAPITAL PARTNERS a.s.

Szukaj:  

Stockmarket Google Finance Market Watch