Komentáře

Report ČR z 27.12. aneb historicky nejnižší likvidita na BCPP

27.12.2010

Pondělní seanci na BCPP šlo označit za velké trápení, resp. investoři totiž trávili čas mezi svátky nejspíše někde jinde než na trhu. Likvidita dokonce poklesla na historicky nejnižší úroveň, když se ve SPAD uzavřely obchody jen za cca 302 mil. Kč. V závěrečné aukci pak proběhly obchody jen na 6 emisích, navíc se zanedbatelným celkovým objemem cca 7 mil. Kč. Index PX se od úvodu držel níže a nakonec uzavřel seanci se ztrátou -0,57 % na 1216,3 bodech. Nevybočoval tak z vývoje na ostatních evropských trzích, které oddychovaly z předchozích nárůstů. Svou vahou negativně u nás působily zejména banky, když více obchodovaná KB (-1,17 %) nakonec neudržela hranici 4400 Kč, u které po většinu dne oscilovala. Největší ztráty však zaznamenávalo CETV (-2,28 %). Po předchozích nárůstech oddychovaly i akcie FORTUNA (-1,57 %). Titulem dne však lze označit akcie UNIPETROL (-0,98 %), které v poslední půlhodině předvedly dlouho nevídanou aktivitu, která titul dostala i přes hranici 195 Kč, přesto nakonec uzavřel v červeném. Proti trhu se z větších emisí držely nakonec jen akcie NWR (+0,75 %). Zajímavější tak bylo dění spíše na forexu, kde pokračovalo oslabování domácí měny. K EUR tak zaznamenala nová 5měsíční minima již na 25,38 Kč.

Jiří Zendulka
CAPITAL PARTNERS a.s. 

Celkové výsledky obchodování 27.12.2010

 

Kurz

Změna

Objem (v tis. Kč)

AAA

21,57

0,14%

187,71

CETV

381,1

-2,28%

11 452,33

ČEZ

777

-0,28%

90 894,23

ECM

93,25

-0,52%

231,47

ERSTE

882

-0,79%

25 248,47

FORTUNA

103,75

-1,57%

2 798,68

KITD

307,5

-1,44%

1 245,76

KB

4 398,00

-1,17%

93 157,31

NWR

269,5

0,75%

42 026,92

ORCO

182,41

-1,13%

755,43

PEGAS

464

0,00%

1 390,09

PM

10 101,00

-0,97%

1 060,38

O2

383,1

-0,18%

23 401,07

UNI

192,1

-0,98%

78 023,19

VIG

1 000,00

0,00%

435,11

PX

1216,3

-0,57%

Celkem:372 308,15


Další komentáře

SPAD
AAA26,191,91%
CETV349,00-3,00%
ČEZ890,001,37%
ECM49,102,19%
ERSTE847,300,59%
FORTUNA108,400,37%
KITD187,00-0,27%
KB4 200,000,48%
NWR277,003,55%
ORCO213,001,43%
PEGAS445,00-0,34%
P.MORRIS9 110,00-11,38%
O2416,801,66%
UNIPETROL185,70-0,70%
VIG970,00-0,41%
Indexy
PX1 241,900,76%
DAX7 254,633,06%
FTSE 1006 028,112,23%
CAC 404 006,652,51%
ATX2 845,941,88%
DJES 502 614,471,71%
BUX23 995,201,67%
WIG 202 930,291,46%
Russian dep.1 748,321,06%
DJI12 455,621,54%
Nasdaq2 801,082,04%
SP5001 331,541,44%
Nikkei 2259 606,821,76%
Futures na indexy
DJES 50 Fut.2 798,210,47%
DJI Fut.11 910,401,14%
Nasdaq Fut.2 242,960,65%
SP500 Fut.1 273,801,20%
Komodity
Crude Oil109,821,42%
Brent122,641,08%
Gold1 503,990,51%
Cooper428,501,42%
Silver44,922,16%
Coal128,96-0,35%
Forex
EUR/USD1,45241,32%
EUR/GBP0,88520,75%
EUR/CHF1,29400,32%
EUR/PLN3,9641-0,08%
EUR/HUF264,3300-0,64%
EUR/RUB40,77820,59%
EUR/CZK24,19400,11%
PLN/CZK6,10340,17%
HUF/CZK9,15430,73%
RUB/CZK0,5935-0,32%
GBP/CZK27,3310-0,64%
USD/CZK16,6569-1,22%
USD/CHF0,8910-0,98%
USD/JPY82,3500-0,29%
USD/PLN2,7290-1,39%
USD/RUB28,0779-0,82%
USD/GBP0,6094-0,57%

Aktualizováno 20.4.2011 16:26

(Data mohou být zpožděna!)

Dnes je 14.11. 2018
New York 17:37
closed 15:53
Londýn 22:37
closed 09:23
Frankfurt 23:37
closed 09:23
Praha 23:37
closed 09:38
Moskva 01:37
closed 06:23
Tokio 06:37
closed 02:23
cz ru hu pl ro si bg en
CAPITAL PARTNERS a.s. E-mail CAPITAL PARTNERS a.s.
Vyhledávání:  

Stockmarket Google Finance Market Watch