Komentáře

US futures : na konci týdne zatím mírné plusy

25.2.2011

Po včerejším nadějném konci seance se dnes zatím trhy tváří v podobě indikací futures v pozitivním tónu, i když na trzích přetrvávají stále obavy z dalšího vývoje na Středním Východě a severní Africe (konsekvence s cenou ropy). K tomu je třeba přidat také důležitá makrodata (ovšem v posledních dnech byly poněkud brány jako druhořadé vzhledem k geopolitické situaci) a páteční dozvuky hospodářské sezóny.
Podle ekonomického kalendáře jsou na programu tyto položky makrodat: HDP (qoq) za 4.Q. s oček. 3,3%, Personal Consumption za 4.Q. s číslem 4,2%, HDP Price Index za 4.Q. s oček. 0,3%, Core PCE (qoq) za 4.Q. s předpokladem 0,4% a Un. Michigan Confidence za únor s oček. 75,4 bodů.
Z hospodářských výsledků lze zmínit např. tituly DryShips, Evergreen Solar, James River Coal, JCPenney, Petrobras, Tenet Healthcare, Interpublic Group, Wesco Financial.
Podle reportu American Association of Individual Investors (AAII) v posledním týdnu počet investorů očekávajících pokles akcií v průběhu příštích 6 měsíců vzrostl na 36,2% oproti 25,5% v předchozím přehledu, což je nejvyšší počet pesimistů od 2. září 2010.
Podle francouzské ministryně zahraničí M. Alliot-Marie jsou UK a Francie připraveny požadovat embargo na zbraně a finanční sankce vůči Lybii na půdě OSN, WSJ reportoval, že švýcarská vláda nařídila blokaci veškerých bankovních aktiv patřících režimu v Lybii.
US vojenské letectvo oznámilo, že firma Boeing (BA) obdržela kontrakt za 30 mld. USD na výrobu 179 leteckých tankerů, BA musí prvních 18 letadel dodat do r. 2017.
Na komoditních trzích se ropa NYMEX WTI obchoduje za kurs 97,73 USD za barel (Brent je za 112,12 USD), zlato je na ceně 1403,88 USD za trojskou unci a na forexu jsou cross rates EUR/USD na hranici 1,3782.
Aktuální futures si zatím drží pozitivní pohled, když DJIA je +58 bodů, Nasdaq 100 +15,75 bodů a SP 500 +7,30 bodů.

CAPITAL PARTNERS a.s.
J. Stoulil

Další komentáře

SPAD
AAA26,191,91%
CETV349,00-3,00%
ČEZ890,001,37%
ECM49,102,19%
ERSTE847,300,59%
FORTUNA108,400,37%
KITD187,00-0,27%
KB4 200,000,48%
NWR277,003,55%
ORCO213,001,43%
PEGAS445,00-0,34%
P.MORRIS9 110,00-11,38%
O2416,801,66%
UNIPETROL185,70-0,70%
VIG970,00-0,41%
Indexy
PX1 241,900,76%
DAX7 254,633,06%
FTSE 1006 028,112,23%
CAC 404 006,652,51%
ATX2 845,941,88%
DJES 502 614,471,71%
BUX23 995,201,67%
WIG 202 930,291,46%
Russian dep.1 748,321,06%
DJI12 455,621,54%
Nasdaq2 801,082,04%
SP5001 331,541,44%
Nikkei 2259 606,821,76%
Futures na indexy
DJES 50 Fut.2 798,210,47%
DJI Fut.11 910,401,14%
Nasdaq Fut.2 242,960,65%
SP500 Fut.1 273,801,20%
Komodity
Crude Oil109,821,42%
Brent122,641,08%
Gold1 503,990,51%
Cooper428,501,42%
Silver44,922,16%
Coal128,96-0,35%
Forex
EUR/USD1,45241,32%
EUR/GBP0,88520,75%
EUR/CHF1,29400,32%
EUR/PLN3,9641-0,08%
EUR/HUF264,3300-0,64%
EUR/RUB40,77820,59%
EUR/CZK24,19400,11%
PLN/CZK6,10340,17%
HUF/CZK9,15430,73%
RUB/CZK0,5935-0,32%
GBP/CZK27,3310-0,64%
USD/CZK16,6569-1,22%
USD/CHF0,8910-0,98%
USD/JPY82,3500-0,29%
USD/PLN2,7290-1,39%
USD/RUB28,0779-0,82%
USD/GBP0,6094-0,57%

Aktualizováno 20.4.2011 16:26

(Data mohou být zpožděna!)

Dnes je 13.11. 2018
New York 23:51
closed 09:39
Londýn 04:51
closed 03:09
Frankfurt 05:51
closed 03:09
Praha 05:51
closed 03:24
Moskva 07:51
closed 00:09
Tokio 12:51
open 02:09
cz ru hu pl ro si bg en
CAPITAL PARTNERS a.s. E-mail CAPITAL PARTNERS a.s.
Vyhledávání:  

Stockmarket Google Finance Market Watch