Komentáře

US futures : Lybie nadále komplikuje náladu na trhu

24.2.2011

Akciové trhy jsou nadále pod tlakem výprodejním nálad v návaznosti na stále velmi nepřehlednou situaci v Lybii, největším producentovi ropy na africkém kontinentě. Hlavním projevem tohoto neuspokojivého stavu je značný pohyb na ropných komoditních trzích, kde jsou zdolávány hranice již skoro 3 roky nevídané.
Z těchto důvodů také promítnutí makroukazatelů podle ekonomického kalendáře nemusí odpovídat jejich skutečným výsledkům oproti očekávání. Nicméně na programu budou tyto položky: Chicago FED Nation. Activity index s oček. 0,09 bodů, Initial Jobless Claims k 19.2. s číslem 405 tis. a pokračující požadavky mají vykázat cifru 3880 tis., dále Durable Goods Orders za ledens oček. 2,8%, bez dopravních zařízení se čeká 0,5%, následuje New Home Sales za leden s oček. 305 tis., tj. meziměsíčně pokles o -7,3%, poté ještě House Price Purchase Index za 4.Q. (qoq) s oček. -0,6% a House Price Index za prosinec meziměsíčně s číslem -0,1%.
Rovněž bilance hospodářských výsledků obsahuje např. tyto důležité firmy: Alleghany, Applied Materials, Aqua America, Autodesk, Capital Source, Crocs, Dollar Thrifty, Dreamworks, Dynamic Materials, Dynegy, El Paso, First Solar, Foster Wheeler, Frontier Oil, General Motors, Goldcorp., Kohls, MetroPCS, Salesforce.com, Sears Hldgs, Southwestern Energy, Target, Vale, AIG...
International Energy Agency (IEA) bude na svém řídícím meetingu (dnes začíná) diskutovat situaci na trhu s ropou, nicméně nejedná o mimořádné zasedání.
Vyšetřování dvou bývalých čelních představitelů firmy Porsche čelících obvinění z manipulace s cenou akcií bude dle prokurátora trvat déle; zřejmě tak ještě letos nedojde k začlenění automobilky do koncernu Volkswagen.
Na scéně se objeví representant FED Bullard, konkrétně v Kentucky, kde má hovořit na téma „Monetary Policy Outlook for 2011", tedy téma aktuální...
Na komoditních trzích je značně živo, což dokládají následující ceny: ropa NYMEX WTI je za 100,85 USD za barel (Brent je za 115 USD), dále zlato je na ceně 1416,84 USD za trojskou unci a na forexu jsou cross rates EUR/USD na hranici 1,3785.
Aktuální indikace futures odráží nervozitu na trzích a DJIA je -45 bodů, Nasdaq 100 -13,25 bodů a SP 500 -6,70 bodů.

CAPITAL PARTNERS a.s.
J. Stoulil

Další komentáře

SPAD
AAA26,191,91%
CETV349,00-3,00%
ČEZ890,001,37%
ECM49,102,19%
ERSTE847,300,59%
FORTUNA108,400,37%
KITD187,00-0,27%
KB4 200,000,48%
NWR277,003,55%
ORCO213,001,43%
PEGAS445,00-0,34%
P.MORRIS9 110,00-11,38%
O2416,801,66%
UNIPETROL185,70-0,70%
VIG970,00-0,41%
Indexy
PX1 241,900,76%
DAX7 254,633,06%
FTSE 1006 028,112,23%
CAC 404 006,652,51%
ATX2 845,941,88%
DJES 502 614,471,71%
BUX23 995,201,67%
WIG 202 930,291,46%
Russian dep.1 748,321,06%
DJI12 455,621,54%
Nasdaq2 801,082,04%
SP5001 331,541,44%
Nikkei 2259 606,821,76%
Futures na indexy
DJES 50 Fut.2 798,210,47%
DJI Fut.11 910,401,14%
Nasdaq Fut.2 242,960,65%
SP500 Fut.1 273,801,20%
Komodity
Crude Oil109,821,42%
Brent122,641,08%
Gold1 503,990,51%
Cooper428,501,42%
Silver44,922,16%
Coal128,96-0,35%
Forex
EUR/USD1,45241,32%
EUR/GBP0,88520,75%
EUR/CHF1,29400,32%
EUR/PLN3,9641-0,08%
EUR/HUF264,3300-0,64%
EUR/RUB40,77820,59%
EUR/CZK24,19400,11%
PLN/CZK6,10340,17%
HUF/CZK9,15430,73%
RUB/CZK0,5935-0,32%
GBP/CZK27,3310-0,64%
USD/CZK16,6569-1,22%
USD/CHF0,8910-0,98%
USD/JPY82,3500-0,29%
USD/PLN2,7290-1,39%
USD/RUB28,0779-0,82%
USD/GBP0,6094-0,57%

Aktualizováno 20.4.2011 16:26

(Data mohou být zpožděna!)

Dnes je 19.7. 2018
New York 05:49
closed 03:41
Londýn 10:49
open 05:41
Frankfurt 11:49
open 05:41
Praha 11:49
open 04:38
Moskva 13:49
open 02:56
Tokio 18:49
closed 14:11
cz ru hu pl ro si bg en
CAPITAL PARTNERS a.s. E-mail CAPITAL PARTNERS a.s.
Vyhledávání:  

Stockmarket Google Finance Market Watch