Komentáře

US futures : ustojí indikace futures HV a makrodata ?

21.10.2010

V rámci včerejšího obchodování na Wall Street převládaly solidní bilance hospodářských výsledků firem a z makrodat se pouze večer objevila Béžová kniha FED bez nějakého zásadního vlivu na průběh tradingu.
Dnešní scénář již bude trochu složitější, neboť další vlna bilančních čísel firem se bude muset dostat do určité „symbiózy" s již významnějšími makrodaty s tendencí vlivu na směr burzovních obchodů.
Podle ekonomického kalendáře se dozvíme výsledné informace o těchto makrodatech: počáteční požadavky o podporu v nezaměstnanosti s oček. 455 tis. a pokračující požadavky s oček. 4420 tis., Philadelphia FED za říjen s očekávaným číslem 2 body, Leading Indicators za září s očekávanou hodnotou +0,3%.

Na „druhém břehu" budou reportovat HV např. tyto firmy: Amazon.com, AT and T, Baxter, Caterpillar, Eli Lilly, Fifth Third, GlaxoSmith Kline, Jet Blue Airways, Nokia, Hershey, Travellers, Xerox.

Čínský růst ekonomiky podle HDP za 3.Q. byl na úrovni 9,6% vs. očekávání 9,5%, inflace akcelerovala nejrychleším tempem za téměř 2 roky a spotřebitelské ceny vzrostly o 3,6% za září t.r. podle očekávání.

Goldman Sachs (GS) může splatit investici 5 mld. USD od firmy W. Buffetta Berkshire Hathaway realizovanou během finanční krize v roce 2008, podle WSJ GS zvažuje použít "přebytek likvidity" v objemu 173 mld. USD na splátku, roční výše dividendy ve výši 10% na preferenčních akciích GS pro Berkshire stojí banku cca 1 mld. USD.

Na komoditních trzích se ropa NYMEX WTI obchoduje za 82,33 USD za barel a zlato je na ceně 1344,20 USD za trojskou unci, na forexu jsou cross rates EUR/USD na hranici 1,4012.

Futures na hlavní indexy si drží plusové hodnoty, konkrétně DJIA +29 bodů, Nasdaq 100 +9,75 bodů a SP 500 +3,70 bodů.

CAPITAL PARTNERS a.s.
J. Stoulil

Další komentáře

SPAD
AAA26,191,91%
CETV349,00-3,00%
ČEZ890,001,37%
ECM49,102,19%
ERSTE847,300,59%
FORTUNA108,400,37%
KITD187,00-0,27%
KB4 200,000,48%
NWR277,003,55%
ORCO213,001,43%
PEGAS445,00-0,34%
P.MORRIS9 110,00-11,38%
O2416,801,66%
UNIPETROL185,70-0,70%
VIG970,00-0,41%
Indexy
PX1 241,900,76%
DAX7 254,633,06%
FTSE 1006 028,112,23%
CAC 404 006,652,51%
ATX2 845,941,88%
DJES 502 614,471,71%
BUX23 995,201,67%
WIG 202 930,291,46%
Russian dep.1 748,321,06%
DJI12 455,621,54%
Nasdaq2 801,082,04%
SP5001 331,541,44%
Nikkei 2259 606,821,76%
Futures na indexy
DJES 50 Fut.2 798,210,47%
DJI Fut.11 910,401,14%
Nasdaq Fut.2 242,960,65%
SP500 Fut.1 273,801,20%
Komodity
Crude Oil109,821,42%
Brent122,641,08%
Gold1 503,990,51%
Cooper428,501,42%
Silver44,922,16%
Coal128,96-0,35%
Forex
EUR/USD1,45241,32%
EUR/GBP0,88520,75%
EUR/CHF1,29400,32%
EUR/PLN3,9641-0,08%
EUR/HUF264,3300-0,64%
EUR/RUB40,77820,59%
EUR/CZK24,19400,11%
PLN/CZK6,10340,17%
HUF/CZK9,15430,73%
RUB/CZK0,5935-0,32%
GBP/CZK27,3310-0,64%
USD/CZK16,6569-1,22%
USD/CHF0,8910-0,98%
USD/JPY82,3500-0,29%
USD/PLN2,7290-1,39%
USD/RUB28,0779-0,82%
USD/GBP0,6094-0,57%

Aktualizováno 20.4.2011 16:26

(Data mohou být zpožděna!)

Dnes je 20.7. 2017
New York 16:42
closed 16:48
Londýn 21:42
closed 10:18
Frankfurt 22:42
closed 10:18
Praha 22:42
closed 10:33
Moskva 00:42
closed 07:18
Tokio 05:42
closed 03:18
cz ru hu pl ro si bg en
CAPITAL PARTNERS a.s. E-mail CAPITAL PARTNERS a.s.
Vyhledávání:  

Stockmarket Google Finance Market Watch