Komentáře

US futures : HV a makrodata hrají prim

18.10.2010

Dnešní úvodní obchodování nového týdne bude následovat po týdenním posílení indexů v minulém týdnu, když zejména technologický sektor v návaznosti na HV Google a korporátní záležitost Seagate Technology o privátním převzetí táhl trhy ve svém segmentu vzhůru.
Dnešní indikace ovšem zatím nevypadá na nějak překotný severní směr trhů a indikace futures to potvrzují.
Podle ekonomického kalendáře jsou na programu tato makrodata: průmyslová produkce za září meziměsíčně s oček. +0,2%, dlouhodobé a celkové kapitálové toky za srpen, míra využití výrobních kapacit za září oček. 74,8%, National Association of Home Builders (NAHB) vydá index cen domů za říjen s oček. 14 bodů.

HV je rovněž třeba brát do hry, neboť z těch nejvýznamnějších lze uvést bilance IBM, Apple, Citigroup, Halliburton.

Britská firma BlueBay Asset Management souhlasila s nabídkou na převzetí od banky Royal Bank of Canada (RY) za 963 mil. GBP (485 pencí za akcii).

Společnost BP Plc (BP) hodlá prodat aktiva ve Venezuele a Vietnamu firmě TNK-BP za 1,8 mld. USD.

Na komoditních trzích se ropa NYMEX WTI obchoduje za kurs 80,94 USD za barel a zlato je na ceně 1361,60 USD za trojskou unci, na forexu jsou cross rates EUR/USD na hranici 1,3893.

Aktuální futures vypadají následovně: DJIA -44 bodů, Nasdaq 100 -3 body a SP 500 -5,30 bodů.

CAPITAL PARTNERS a.s.
J. Stoulil

Další komentáře

SPAD
AAA26,191,91%
CETV349,00-3,00%
ČEZ890,001,37%
ECM49,102,19%
ERSTE847,300,59%
FORTUNA108,400,37%
KITD187,00-0,27%
KB4 200,000,48%
NWR277,003,55%
ORCO213,001,43%
PEGAS445,00-0,34%
P.MORRIS9 110,00-11,38%
O2416,801,66%
UNIPETROL185,70-0,70%
VIG970,00-0,41%
Indexy
PX1 241,900,76%
DAX7 254,633,06%
FTSE 1006 028,112,23%
CAC 404 006,652,51%
ATX2 845,941,88%
DJES 502 614,471,71%
BUX23 995,201,67%
WIG 202 930,291,46%
Russian dep.1 748,321,06%
DJI12 455,621,54%
Nasdaq2 801,082,04%
SP5001 331,541,44%
Nikkei 2259 606,821,76%
Futures na indexy
DJES 50 Fut.2 798,210,47%
DJI Fut.11 910,401,14%
Nasdaq Fut.2 242,960,65%
SP500 Fut.1 273,801,20%
Komodity
Crude Oil109,821,42%
Brent122,641,08%
Gold1 503,990,51%
Cooper428,501,42%
Silver44,922,16%
Coal128,96-0,35%
Forex
EUR/USD1,45241,32%
EUR/GBP0,88520,75%
EUR/CHF1,29400,32%
EUR/PLN3,9641-0,08%
EUR/HUF264,3300-0,64%
EUR/RUB40,77820,59%
EUR/CZK24,19400,11%
PLN/CZK6,10340,17%
HUF/CZK9,15430,73%
RUB/CZK0,5935-0,32%
GBP/CZK27,3310-0,64%
USD/CZK16,6569-1,22%
USD/CHF0,8910-0,98%
USD/JPY82,3500-0,29%
USD/PLN2,7290-1,39%
USD/RUB28,0779-0,82%
USD/GBP0,6094-0,57%

Aktualizováno 20.4.2011 16:26

(Data mohou být zpožděna!)

Dnes je 24.11. 2017
New York 13:25
open 02:35
Londýn 18:25
closed 13:35
Frankfurt 19:25
closed 13:35
Praha 19:25
closed 13:50
Moskva 21:25
closed 10:35
Tokio 02:25
closed 06:35
cz ru hu pl ro si bg en
CAPITAL PARTNERS a.s. E-mail CAPITAL PARTNERS a.s.
Vyhledávání:  

Stockmarket Google Finance Market Watch