Komentáře

US futures : po FOMC Minutes dnes solidní indikace

13.10.2010

V návaznosti na včerejší průběh tradingu s vlivem reportu FOMC Minutes z jednání centrální banky dne 21.9. t.r. a vyjádření ochoty FED aktivovat scénář kvantitativního uvolňování v případě potřeby a podpořit tak finanční sektor a zprostředkovaně i celou ekonomiku, se dnes indikace futures zatím drží solidně.
Doprovod trhů z hlediska makrodat bude podle ekonomického kalendáře v těchto položkách: MBA žádosti o hypotéky, exportní a importní ceny za září, zásoby ropy, deficit státního rozpočtu za září oček. -32 mld. USD.
V USA Obamova administrativa zrušila moratorium na těžbu ropy v mořských vodách v Mexickém zálivu ještě před vypršením stanoveného termínu 30.11. t.r. Naopak EK představila plán na větší regulaci hlubokomořské těžby, komise zároveň požaduje krátkodobé moratorium na nové projekty.
General Motors nabízí svým zaměstnancům, bývalým zaměstnancům v důchodu a prodejcům možnost koupit akcie v rámci primární nabídky (IPO), která je plánovaná na polovinu listopadu (firma jim zaslala dopis).
Firma Research in Motion (RIMM), což je výrobce BlackBerry dostal prodlouženou lhůtu do konce t.r. od vlády, aby poskytl přístup do svých produktových služeb bezpečnostním agenturám, je to výsledek meetingu Home Ministry s RIMM a ministerstvem telekomunikací.
Na komoditních trzích se ropa NYMEX WTI nachází na kursu 82,77 USD za barel a zlato je na úrovni 1359,10 USD za trojskou unci, na forexu jsou cross rates EUR/USD na hranici 1,3992.
Aktuální futures: DJIA +61 bodů, Nasdaq 100 +14,75 bodů a SP 500 +14,75 bodů.

CAPITAL PARTNERS a.s.
J. Stoulil

Další komentáře

SPAD
AAA26,191,91%
CETV349,00-3,00%
ČEZ890,001,37%
ECM49,102,19%
ERSTE847,300,59%
FORTUNA108,400,37%
KITD187,00-0,27%
KB4 200,000,48%
NWR277,003,55%
ORCO213,001,43%
PEGAS445,00-0,34%
P.MORRIS9 110,00-11,38%
O2416,801,66%
UNIPETROL185,70-0,70%
VIG970,00-0,41%
Indexy
PX1 241,900,76%
DAX7 254,633,06%
FTSE 1006 028,112,23%
CAC 404 006,652,51%
ATX2 845,941,88%
DJES 502 614,471,71%
BUX23 995,201,67%
WIG 202 930,291,46%
Russian dep.1 748,321,06%
DJI12 455,621,54%
Nasdaq2 801,082,04%
SP5001 331,541,44%
Nikkei 2259 606,821,76%
Futures na indexy
DJES 50 Fut.2 798,210,47%
DJI Fut.11 910,401,14%
Nasdaq Fut.2 242,960,65%
SP500 Fut.1 273,801,20%
Komodity
Crude Oil109,821,42%
Brent122,641,08%
Gold1 503,990,51%
Cooper428,501,42%
Silver44,922,16%
Coal128,96-0,35%
Forex
EUR/USD1,45241,32%
EUR/GBP0,88520,75%
EUR/CHF1,29400,32%
EUR/PLN3,9641-0,08%
EUR/HUF264,3300-0,64%
EUR/RUB40,77820,59%
EUR/CZK24,19400,11%
PLN/CZK6,10340,17%
HUF/CZK9,15430,73%
RUB/CZK0,5935-0,32%
GBP/CZK27,3310-0,64%
USD/CZK16,6569-1,22%
USD/CHF0,8910-0,98%
USD/JPY82,3500-0,29%
USD/PLN2,7290-1,39%
USD/RUB28,0779-0,82%
USD/GBP0,6094-0,57%

Aktualizováno 20.4.2011 16:26

(Data mohou být zpožděna!)

Dnes je 20.11. 2017
New York 15:56
open 00:04
Londýn 20:56
closed 11:04
Frankfurt 21:56
closed 11:04
Praha 21:56
closed 11:19
Moskva 23:56
closed 08:04
Tokio 04:56
closed 04:04
cz ru hu pl ro si bg en
CAPITAL PARTNERS a.s. E-mail CAPITAL PARTNERS a.s.
Vyhledávání:  

Stockmarket Google Finance Market Watch