Komentáře

Situace na US akciových trzích ze dne 25.02.11

28.2.2011

Akciové trhy v pátek posílily. Blue Chips index Dow Jones se zvýšil o 0,51% na 12 130,45 bodů, širší index S&P 500 vzrostl o 1,06% na 1 319,88 bodů a technologický Nasdaq Composite posílil o 1,58% na 2 781,05 bodů.

Akcie v závěru týdne dokázaly posílit, nicméně na pozitivní výsledek za celý týden to nestačilo. Hlavní akciové indexy tak zaznamenaly ztrátový týden po třech předchozích třech ziskových týdnech v řadě. Trh byl podpořen solidními makroekonomickými daty z oblasti spotřebitelské důvěry, zatímco slabší report o růstu HDP za 4Q byl investory spíše ignorován. V celém týdnu index Dow Jones oslabil o 2,10%, S&P 500 klesl o 1,72% a Nasdaq se snížil o 1,87%.

V průběhu pátečního obchodování se dařilo zejména sektorům financí, technologií a základních materiálů. Firma Boeing (BA) obdržela kontrakt od US vojenského letectva v hodnotě 35 mld. USD na výrobu 179 leteckých tankerů. Boeing musí prvních 18 letadel dodat do r. 2017. Akcie firmy na tuto zprávu reagovaly posílením o 2,2%.

Na komoditním trhu cena ropy vzrostla o 71 centů na 97,99 USD za barel a v celém týdnu vyskočila o 13,7%, což je největší týdenní zhodnocení od února 2009. Zlato oslabilo o 6,50 USD na 1409,30 USD za trojskou unci. Dolar vůči euru posiloval.

HDP za 4Q mezikvartálně na anualizované bázi vrzostl o +2,8 % vs. oček. +3,3 %. Osobní spotřeba za 4Q vzrostla o +4,1 % vs. oček. +4,2 % (core +0,5 % vs. oček. +0,4 %). Index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity za únor vzrostl na 77,5 b. vs. oček. 75,4 b. a vyšplhal se tak na tříleté maximum.

Dnes budou zveřejněna tato makroekonomická data: osobní příjmy za leden meziměsíčně oček. +0,4%, spotřebitelské výdaje oček. také +0,4% a jádrový index výdajů na osobní spotřebu oček. +0,2%, Chicago PMI za únor oček. 68 bodů, rozjednané prodeje domů za leden.

Na komoditních trzích stojí ropa Light Sweet 98,60 USD za barel a zlato má cenu 1411,40 USD za trojskou unci. Na forexu se cross rates EUR/USD pohybují na hranici 1,3821.
Asijské trhy vypadají takto: Nikkei +0,92%, HangSeng +1,42% a Shanghai Comp. +0,93%.


J. Štekl
CAPITAL PARTNERS a.s.
Tento report naleznete na www.stockmarket.cz

 

Další komentáře

SPAD
AAA26,191,91%
CETV349,00-3,00%
ČEZ890,001,37%
ECM49,102,19%
ERSTE847,300,59%
FORTUNA108,400,37%
KITD187,00-0,27%
KB4 200,000,48%
NWR277,003,55%
ORCO213,001,43%
PEGAS445,00-0,34%
P.MORRIS9 110,00-11,38%
O2416,801,66%
UNIPETROL185,70-0,70%
VIG970,00-0,41%
Indexy
PX1 241,900,76%
DAX7 254,633,06%
FTSE 1006 028,112,23%
CAC 404 006,652,51%
ATX2 845,941,88%
DJES 502 614,471,71%
BUX23 995,201,67%
WIG 202 930,291,46%
Russian dep.1 748,321,06%
DJI12 455,621,54%
Nasdaq2 801,082,04%
SP5001 331,541,44%
Nikkei 2259 606,821,76%
Futures na indexy
DJES 50 Fut.2 798,210,47%
DJI Fut.11 910,401,14%
Nasdaq Fut.2 242,960,65%
SP500 Fut.1 273,801,20%
Komodity
Crude Oil109,821,42%
Brent122,641,08%
Gold1 503,990,51%
Cooper428,501,42%
Silver44,922,16%
Coal128,96-0,35%
Forex
EUR/USD1,45241,32%
EUR/GBP0,88520,75%
EUR/CHF1,29400,32%
EUR/PLN3,9641-0,08%
EUR/HUF264,3300-0,64%
EUR/RUB40,77820,59%
EUR/CZK24,19400,11%
PLN/CZK6,10340,17%
HUF/CZK9,15430,73%
RUB/CZK0,5935-0,32%
GBP/CZK27,3310-0,64%
USD/CZK16,6569-1,22%
USD/CHF0,8910-0,98%
USD/JPY82,3500-0,29%
USD/PLN2,7290-1,39%
USD/RUB28,0779-0,82%
USD/GBP0,6094-0,57%

Aktualizováno 20.4.2011 16:26

(Data mohou být zpožděna!)

Dnes je 13.11. 2018
New York 23:59
closed 09:31
Londýn 04:59
closed 03:01
Frankfurt 05:59
closed 03:01
Praha 05:59
closed 03:16
Moskva 07:59
closed 00:01
Tokio 12:59
open 02:01
cz ru hu pl ro si bg en
CAPITAL PARTNERS a.s. E-mail CAPITAL PARTNERS a.s.
Vyhledávání:  

Stockmarket Google Finance Market Watch