Komentáře

Situace na US akciových trzích ze dne 23.02.11

24.2.2011

Akciové trhy ve středu pokračovaly v poklesu a nezanedbatelně oslabily již druhý den v řadě. Blue Chips index Dow Jones se snížil o 0,88% na 12 105,78 bodů, širší index S&P 500 klesl o 0,61% na 1 307,40 bodů a technologický Nasdaq Composite oslabil o 1,21% na 2 722,99 bodů.

Důležitým faktorem, který sehrál v průběhu obchodování negativní roli, byla rostoucí cena ropy související s pokračujícími nepokoji v Libyi. Ropa vyskočila až na hranici 100 USD za barel, což je nejvyšší úroveň od září 2008. Hlavní akciové indexy od počátku obchodování ztrácely, nicméně v druhé polovině burzovní seance dokázaly alespoň část ztrát umazat.

Na komoditním trhu cena ropy vzrostla o 2,68 USD na 98,10 USD za barel a od počátku týdne posílila již o 13,8%. Zlato vyskočilo o 12,90 USD na hodnotu 1414 USD za trojskou unci. Výnosové míry vládních dluhopisů mírně posílily. Dolar vůči euru oslaboval.

Po uzavření trhu své hospodářské výsledky reportovala společnost Transocean (RIG). Příjmy firmy za 4Q nesplnily očekávání a akcie na aftermarketu reagovaly mírným poklesem. Solidním reportem naopak investory potěšila společnost Priceline. com (PCLN), jejíž akcie vyskočily o více než 5%.

Dnes budou investoři koncentrovat svou pozornost na hospodářské výsledky společností General Motors (GM), Target (TGT), Canadian Imperial Bank of Commerce (CM), Salesforce.com (CRM) a Sears Holdings (SHLD).

V průběhu středečního obchodování se dařilo zejména energetickému sektoru. Na rostoucí cenu ropy naopak nejvíce doplatil sektor aerolinek.

MBA Mortgage Applications k 18.2. zaznamenaly hodnotu +13,2% (předchozí údaj -9,5%). Prodeje existujících domů za leden meziměsíčně vzrostly o 2,7% vs. oček. -1,1% na 5,36 mil. vs. oček. 5,22 mil. jednotek.

Dnes budou zveřejněna tato makroekonomická data: Týdenní počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti oček. 405 tis., objednávky zboží dlouhodobé spotřeby za leden meziměsíčně oček. +3%, prodej nových domů za leden oček. 310 tis.

Na komoditních trzích stojí ropa Light Sweet 101,87 USD za barel a zlato má cenu 1412,70 USD za trojskou unci. Na forexu se cross rates EUR/USD pohybují na hranici 1,3758.
Asijské trhy vypadají takto: Nikkei -1,19%, HangSeng -1,34% a Shanghai Comp. +0,58%.


J. Štekl
CAPITAL PARTNERS a.s.
Tento report naleznete na www.stockmarket.cz

Další komentáře

SPAD
AAA26,191,91%
CETV349,00-3,00%
ČEZ890,001,37%
ECM49,102,19%
ERSTE847,300,59%
FORTUNA108,400,37%
KITD187,00-0,27%
KB4 200,000,48%
NWR277,003,55%
ORCO213,001,43%
PEGAS445,00-0,34%
P.MORRIS9 110,00-11,38%
O2416,801,66%
UNIPETROL185,70-0,70%
VIG970,00-0,41%
Indexy
PX1 241,900,76%
DAX7 254,633,06%
FTSE 1006 028,112,23%
CAC 404 006,652,51%
ATX2 845,941,88%
DJES 502 614,471,71%
BUX23 995,201,67%
WIG 202 930,291,46%
Russian dep.1 748,321,06%
DJI12 455,621,54%
Nasdaq2 801,082,04%
SP5001 331,541,44%
Nikkei 2259 606,821,76%
Futures na indexy
DJES 50 Fut.2 798,210,47%
DJI Fut.11 910,401,14%
Nasdaq Fut.2 242,960,65%
SP500 Fut.1 273,801,20%
Komodity
Crude Oil109,821,42%
Brent122,641,08%
Gold1 503,990,51%
Cooper428,501,42%
Silver44,922,16%
Coal128,96-0,35%
Forex
EUR/USD1,45241,32%
EUR/GBP0,88520,75%
EUR/CHF1,29400,32%
EUR/PLN3,9641-0,08%
EUR/HUF264,3300-0,64%
EUR/RUB40,77820,59%
EUR/CZK24,19400,11%
PLN/CZK6,10340,17%
HUF/CZK9,15430,73%
RUB/CZK0,5935-0,32%
GBP/CZK27,3310-0,64%
USD/CZK16,6569-1,22%
USD/CHF0,8910-0,98%
USD/JPY82,3500-0,29%
USD/PLN2,7290-1,39%
USD/RUB28,0779-0,82%
USD/GBP0,6094-0,57%

Aktualizováno 20.4.2011 16:26

(Data mohou být zpožděna!)

Dnes je 13.11. 2018
New York 15:15
open 00:45
Londýn 20:15
closed 11:45
Frankfurt 21:15
closed 11:45
Praha 21:15
closed 12:00
Moskva 23:15
closed 08:45
Tokio 04:15
closed 04:45
cz ru hu pl ro si bg en
CAPITAL PARTNERS a.s. E-mail CAPITAL PARTNERS a.s.
Vyhledávání:  

Stockmarket Google Finance Market Watch