Komentáře

Situace na US akciových trzích ze dne 07.02.11

8.2.2011

Akciové trhy do nového týdne vstoupily optimisticky a navázaly tak na posilování z předchozích dnů. Blue Chips index Dow Jones se zvýšil o 0,57% na 12 161,63 bodů, širší index S&P 500 vzrostl o 0,62% na 1 319,05 bodů a technologický Nasdaq Composite posílil o 0,53% na 2 783,99 bodů. Růst cen akcií opět nabírá na síle a indexy opět dosáhly nových lokálních maxim. Index S&P 500 a Nasdaq vzrostly již pátý den v posledních šesti seancích. Trh byl podpořen aktivitou na poli fúzí a akvizic a rostoucí důvěrou v ekonomické oživení. Zdá se, že politické nepokoje v Egyptě pomalu ubírají na intenzitě. Tato skutečnost byla také jedním z důvodů pokračování oslabování ceny ropy. Firma Danaher Corp. (DHR) oznámila realizaci akviziční dohody o nákupu biomedicínské firmy Beckman Coulter (BEC) za 83,50 USD, tj. 6,8 mld. USD v cashi včetně dluhu. Jednalo se o 45% prémii ke closingu BEC k 9.12.2010, kdy Board akvizici schválil. Společnost Pride International (PDE) bude převzata ze strany konkurenční firmy Ensco (ESV) za celkem 7,3 mld. USD, tj. 41,60 USD/akcii (kombinací hotovosti 15 USD a 0,4778 akcie). A konečně společnost AOL (AOL) kupuje soukromě drženou firmu Huffington Post za 315 mil. USD.
Needham & Co.
zvýšil cílovou cenu pro akcie společnosti Apple (APPL) z 375 USD na 450 USD. Akcie firmy posílily o 1,55%, dostaly se přes hranici 350 USD a zaznamenaly tak nová historická maxima (tržní kapitalizace firmy již dosahuje cca 323 mld. USD). V průběhu pondělního obchodování se dařilo zejména finančnímu a průmyslovému sektoru. Nevýrazný výsledek zaznamenal sektor základních materiálů. Investoři dnes budou koncentrovat svou pozornost na hospodářské výsledky společností Walt Disney (DIS), Vitesse Semiconductor (VTSS), Coventry Health Care (CVH) a Toyota Motor (TM). Na komoditních trzích cena ropy oslabila o 1,55 USD na 87,48 USD za barel. Velkou ztrátu zaznamenal zemní plyn, jehož cena se propadla o 4,8% na 4,104 USD za mil. BTU. Zlato nezaznamenalo téměř žádnou změnu a pohybuje se na úrovni 1349 USD za trojskou unci. Spotřebitelské úvěry v prosinci vzrostly o 6,1 mld. USD na 2,41 bln. USD. Očekával se nárůst pouze o 2,5 mld. USD. Listopadové spotřebitelské úvěry byly revidovány směrem nahoru. Dnes nebudou zveřejněna žádná významná makroekonomická data. Na komoditních trzích stojí ropa Light Sweet 87,40 USD za barel a zlato má cenu 1355,30 USD za trojskou unci. Na forexu se cross rates EUR/USD pohybují na hranici 1,3605.
Asijské trhy vypadají takto: Nikkei +0,41%, HangSeng -0,29% a Shanghai Comp. svátek.
 
J. Štekl

CAPITAL PARTNERS a.s.

Tento report naleznete na www.stockmarket.cz 

Další komentáře

SPAD
AAA26,191,91%
CETV349,00-3,00%
ČEZ890,001,37%
ECM49,102,19%
ERSTE847,300,59%
FORTUNA108,400,37%
KITD187,00-0,27%
KB4 200,000,48%
NWR277,003,55%
ORCO213,001,43%
PEGAS445,00-0,34%
P.MORRIS9 110,00-11,38%
O2416,801,66%
UNIPETROL185,70-0,70%
VIG970,00-0,41%
Indexy
PX1 241,900,76%
DAX7 254,633,06%
FTSE 1006 028,112,23%
CAC 404 006,652,51%
ATX2 845,941,88%
DJES 502 614,471,71%
BUX23 995,201,67%
WIG 202 930,291,46%
Russian dep.1 748,321,06%
DJI12 455,621,54%
Nasdaq2 801,082,04%
SP5001 331,541,44%
Nikkei 2259 606,821,76%
Futures na indexy
DJES 50 Fut.2 798,210,47%
DJI Fut.11 910,401,14%
Nasdaq Fut.2 242,960,65%
SP500 Fut.1 273,801,20%
Komodity
Crude Oil109,821,42%
Brent122,641,08%
Gold1 503,990,51%
Cooper428,501,42%
Silver44,922,16%
Coal128,96-0,35%
Forex
EUR/USD1,45241,32%
EUR/GBP0,88520,75%
EUR/CHF1,29400,32%
EUR/PLN3,9641-0,08%
EUR/HUF264,3300-0,64%
EUR/RUB40,77820,59%
EUR/CZK24,19400,11%
PLN/CZK6,10340,17%
HUF/CZK9,15430,73%
RUB/CZK0,5935-0,32%
GBP/CZK27,3310-0,64%
USD/CZK16,6569-1,22%
USD/CHF0,8910-0,98%
USD/JPY82,3500-0,29%
USD/PLN2,7290-1,39%
USD/RUB28,0779-0,82%
USD/GBP0,6094-0,57%

Aktualizováno 20.4.2011 16:26

(Data mohou být zpožděna!)

Dnes je 21.10. 2019
New York 13:47
open 02:13
Londýn 18:47
closed 13:13
Frankfurt 19:47
closed 13:13
Praha 19:47
closed 13:28
Moskva 21:47
closed 10:13
Tokio 02:47
closed 06:13
cz ru hu pl ro si bg en
CAPITAL PARTNERS a.s. E-mail CAPITAL PARTNERS a.s.
Vyhledávání:  

Stockmarket Google Finance Market Watch