Komentáře

Situace na US akciových trzích ze dne 31.01.11

1.2.2011

Akciové trhy v pondělí posilovaly. Blue Chips index Dow Jones se zvýšil o 0,58% na 11 891,93 bodů, širší index S&P 500 vzrostl o 0,77% na 1 286,12 bodů a technologický Nasdaq Composite posílil o 0,49% na 2 700,08 bodů.

Akcie do nového týdne vstoupily úspěšně a vymazaly téměř polovinu pátečních ztrát. Indexy zaznamenaly nejlepší leden za poslední 4 roky. Investoři prozatím usoudili, že nepokoje v Egyptě by neměly mít dlouhodobější negativní důsledky. Za celý měsíc leden index Dow Jones posílil o 2,7%, index S&P 500 vzrostl o 2,3% a Nasdaq si připsal 1,8%.

Solidní hospodářské výsledky reportovala společnost Exxon Mobil (XOM). Akcie XOM reagovaly posílením o 2,1%. Trh byl dále podpořen aktivitami na poli fúzí a akvizic. Společnost Genzyme (GENZ) rámcově souhlasila s akvizicí společností Sanofi Aventis (SNY) za 18,5 mld. USD. Zajímavá transakce proběhla v rámci uhelného sektoru. Společnost Massey Energy (MEE) bude převzata třetí největší US uhelnou společností Alpha Natural Resources (ANR) za 7,1 mld. USD (kombinací hotovosti a akcií, což oceňuje akcii MEE na cca 69,33 USD).

Na komoditním trhu cena ropy pokračovala v růstu, když posílila o dalších 2,85 USD na 92,19 USD za barel. Posilování energetických komodit podpořilo celý ropný sektor, který patřil mezi nejziskovější. V posledních dvou dnech cena ropy vyskočila již o 7,7%. Za celý měsíc ropa vzrostla o 1%. Zlato se snížilo na 1333,80 USD za trojskou unci a v celém měsíci se propadlo o 6,2%.

Dnes budou investoři koncentrovat svou pozornost na hospodářské výsledky společností Arm Holdings (ARMH), United Parcel Service (UPS) a BP (BP).

Jádrový index výdajů na osobní spotřebu (PCE) za prosinec meziměsíčně stagnoval vs. oček. +0,1 % (meziročně +0,7 % vs. oček. +0,8 %). Osobní příjmy vzrostly v souladu s oček. o +0,4 % a výdaje se zvýšily o +0,7 % vs. oček. +0,5 %. Chicagský index nákup. manažerů (PMI) za leden vzrostl na 68,8 bodů vs. oček. 64,5 bodů. Dallas FED Manufacturing Activity za leden t.r. klesl na 10,90 bodů vs. očekávání 15,0 bodů.

Dnes budou zveřejněna tato makroekonomická data: domácí prodeje automobilů za leden oček. 9,5 mil., ISM Manufacturing Index za leden oček. 57,5 bodů, stavební výdaje za prosinec oček. +0,2%.

Na komoditních trzích stojí ropa Light Sweet 91,78 USD za barel a zlato má cenu 1336,90 USD za trojskou unci. Na forexu se cross rates EUR/USD pohybují na hranici 1,3723.
Asijské trhy vypadají takto: Nikkei +0,36%, HangSeng +0,15% a Shanghai Comp. +0,31%.


J. Štekl
CAPITAL PARTNERS a.s.
Tento report naleznete na www.stockmarket.cz

Další komentáře

SPAD
AAA26,191,91%
CETV349,00-3,00%
ČEZ890,001,37%
ECM49,102,19%
ERSTE847,300,59%
FORTUNA108,400,37%
KITD187,00-0,27%
KB4 200,000,48%
NWR277,003,55%
ORCO213,001,43%
PEGAS445,00-0,34%
P.MORRIS9 110,00-11,38%
O2416,801,66%
UNIPETROL185,70-0,70%
VIG970,00-0,41%
Indexy
PX1 241,900,76%
DAX7 254,633,06%
FTSE 1006 028,112,23%
CAC 404 006,652,51%
ATX2 845,941,88%
DJES 502 614,471,71%
BUX23 995,201,67%
WIG 202 930,291,46%
Russian dep.1 748,321,06%
DJI12 455,621,54%
Nasdaq2 801,082,04%
SP5001 331,541,44%
Nikkei 2259 606,821,76%
Futures na indexy
DJES 50 Fut.2 798,210,47%
DJI Fut.11 910,401,14%
Nasdaq Fut.2 242,960,65%
SP500 Fut.1 273,801,20%
Komodity
Crude Oil109,821,42%
Brent122,641,08%
Gold1 503,990,51%
Cooper428,501,42%
Silver44,922,16%
Coal128,96-0,35%
Forex
EUR/USD1,45241,32%
EUR/GBP0,88520,75%
EUR/CHF1,29400,32%
EUR/PLN3,9641-0,08%
EUR/HUF264,3300-0,64%
EUR/RUB40,77820,59%
EUR/CZK24,19400,11%
PLN/CZK6,10340,17%
HUF/CZK9,15430,73%
RUB/CZK0,5935-0,32%
GBP/CZK27,3310-0,64%
USD/CZK16,6569-1,22%
USD/CHF0,8910-0,98%
USD/JPY82,3500-0,29%
USD/PLN2,7290-1,39%
USD/RUB28,0779-0,82%
USD/GBP0,6094-0,57%

Aktualizováno 20.4.2011 16:26

(Data mohou být zpožděna!)

Dnes je 14.11. 2018
New York 17:29
closed 16:01
Londýn 22:29
closed 09:31
Frankfurt 23:29
closed 09:31
Praha 23:29
closed 09:46
Moskva 01:29
closed 06:31
Tokio 06:29
closed 02:31
cz ru hu pl ro si bg en
CAPITAL PARTNERS a.s. E-mail CAPITAL PARTNERS a.s.
Vyhledávání:  

Stockmarket Google Finance Market Watch