Komentáře

Situace na US akciových trzích ze dne 28.01.11

31.1.2011

Akciové trhy se v pátek výrazně propadly. Blue Chips index Dow Jones se snížil o 1,39% na 11 823,70 bodů, širší index S&P 500 klesl o 1,79% na 1 276,34 bodů a technologický Nasdaq Composite oslabil o 2,48% na 2 686,89 bodů.

Akcie v závěru týdne své zisky neudržely a markantně oslabily. Investory zklamaly hospodářské výsledky některých významných společností. Trhy byly také negativně ovlivněny rostoucími obavami o další vývoj v neklidném Egyptě. Nepomohly ani lepší než očekávané makroekonomické zprávy. CBOE index volatility vyskočil o 24,1% na 20,04 USD.

Slabší hospodářské výsledky reportovaly např. společnosti Ford Motor (F), Amazon.com (AMZN), Microsoft (MSFT), Monster Worldwide (MWW) a další. Akcie MWW se propadly o 25,43%, akcie Fordu spadly o 13,41% a Amazon se snížil o 7,22%.

Za celý týden Index Dow Jones oslabil o 0,4%, index S&P 500 klesl o 0,6% a Nasdaq odepsal 0,1%. Index Dow Jones tak zaznamenal ztrátu po osmi ziskových týdnech v řadě. Od počátku roku si však akciové indexy stále ještě připisují minimálně 1% zisky.

V průběhu pátečního obchodování klesaly akcie napříč celým trhem. Největší ztráty si připsaly sektory služeb, průmyslu, technologií a financí.

Na komoditním trhu cena ropy vzrostla o 3,70 USD na 89,34 USD za barel, což je největší denní nárůst od října minulého roku. Zlato vyskočilo o 22,30 USD na 1340,70 USD za trojskou unci. Dolar vůči euru poměrně výrazně posiloval a pohybuje se na hranici 1,36.

HDP za 4.Q. mezikvartálně +3,2% vs. oček. +3,5%. HDP Price Index za 4.Q. +0,3% vs. oček. +1,6%. Core PCE (qoq) 0,4% vs. oček. +0,4%. Personal Consumption za 4.Q. +4,4% (nejvíce za 4 roky) vs. předpoklad 4,0%. Index důvěry Un. of Michigan Confidence za leden stoupl na 74,2 bodů vs. očekávání 73,3 bodů.

Dnes budou zveřejněna tato makroekonomická data: osobní příjmy za prosinec meziměsíčně oček. +0,4%, spotřebitelské výdaje oček. +0,5%, Core PCE Price Index oček. +0,1%, Chicago PMI za leden oček. 65 bodů.

Na komoditních trzích stojí ropa Light Sweet 90,12 USD za barel a zlato má cenu 1334,40 USD za trojskou unci. Na forexu se cross rates EUR/USD pohybují na hranici 1,3637.
Asijské trhy vypadají takto: Nikkei -1,18%, HangSeng -0,72% a Shanghai Comp. +1,35%.


J. Štekl
CAPITAL PARTNERS a.s.
Tento report naleznete na www.stockmarket.cz

Další komentáře

SPAD
AAA26,191,91%
CETV349,00-3,00%
ČEZ890,001,37%
ECM49,102,19%
ERSTE847,300,59%
FORTUNA108,400,37%
KITD187,00-0,27%
KB4 200,000,48%
NWR277,003,55%
ORCO213,001,43%
PEGAS445,00-0,34%
P.MORRIS9 110,00-11,38%
O2416,801,66%
UNIPETROL185,70-0,70%
VIG970,00-0,41%
Indexy
PX1 241,900,76%
DAX7 254,633,06%
FTSE 1006 028,112,23%
CAC 404 006,652,51%
ATX2 845,941,88%
DJES 502 614,471,71%
BUX23 995,201,67%
WIG 202 930,291,46%
Russian dep.1 748,321,06%
DJI12 455,621,54%
Nasdaq2 801,082,04%
SP5001 331,541,44%
Nikkei 2259 606,821,76%
Futures na indexy
DJES 50 Fut.2 798,210,47%
DJI Fut.11 910,401,14%
Nasdaq Fut.2 242,960,65%
SP500 Fut.1 273,801,20%
Komodity
Crude Oil109,821,42%
Brent122,641,08%
Gold1 503,990,51%
Cooper428,501,42%
Silver44,922,16%
Coal128,96-0,35%
Forex
EUR/USD1,45241,32%
EUR/GBP0,88520,75%
EUR/CHF1,29400,32%
EUR/PLN3,9641-0,08%
EUR/HUF264,3300-0,64%
EUR/RUB40,77820,59%
EUR/CZK24,19400,11%
PLN/CZK6,10340,17%
HUF/CZK9,15430,73%
RUB/CZK0,5935-0,32%
GBP/CZK27,3310-0,64%
USD/CZK16,6569-1,22%
USD/CHF0,8910-0,98%
USD/JPY82,3500-0,29%
USD/PLN2,7290-1,39%
USD/RUB28,0779-0,82%
USD/GBP0,6094-0,57%

Aktualizováno 20.4.2011 16:26

(Data mohou být zpožděna!)

Dnes je 25.8. 2019
New York 20:07
closed 13:23
Londýn 01:07
closed 30:53
Frankfurt 02:07
closed 30:53
Praha 02:07
closed 31:08
Moskva 04:07
closed 27:53
Tokio 09:07
closed 23:53
cz ru hu pl ro si bg en
CAPITAL PARTNERS a.s. E-mail CAPITAL PARTNERS a.s.
Vyhledávání:  

Stockmarket Google Finance Market Watch