Komentáře

Situace na US akciových trzích ze dne 12.01.11

13.1.2011

Akciové trhy ve středu posílily a hlavní akciové indexy vystoupaly na rekordní hodnoty. Blue Chips index Dow Jones se zvýšil o 0,72% na 11 755,44 bodů, širší index S&P 500 vzrostl o 0,90% na 1 285,96 bodů a technologický Nasdaq Composite posílil o 0,75% na 2 737,33 bodů.

Akcie poměrně slušně posílily a rostou již druhý den v řadě. Trh byl podpořen zejména úspěšným prodejem portugalských vládních dluhopisů, přičemž tato skutečnost přispěla ke zmírnění obav ohledně dalšího vývoje dluhové krize v Evropě.

V průběhu středečního obchodování se dařilo zejména sektoru financí, základních materiálů a průmyslu. CEO firmy JP Morgan (JPM) J. Dimon řekl v interview pro CNBC, že JPM je připraven navýšit dividendu ve 2.Q. t.r. Společnost doporučuje nakupovat akcie velkých amerických bank. Akcie JPM vyskočily o 2,6%. Akcie Bank of America (BAC) vzrostly o 2,04%.

Americká centrální banka (FED) večer zveřejnila tzv. Béžovou knihu. Průzkum ekonomických podmínek ve 12 oblastech ukázal, že ekonomika v závěru roku rostla mírným tempem. Nemovitostní sektor a slabá úvěrová aktivita bank má stále na hospodářský růst negativní vliv.

Akcie společnosti ITT Corp. (ITT) vzrostly o 16,52% v reakci na oznámení, že se společnost rozdělí na 3 samostatně obchodovatelné firmy. Transakce již byla schválena Boardem společnosti.

Ratingová agentura Moody´s dnes ráno uvedla, že Francie, Německo, UK a USA musí v budoucnu dostat výdaje státu pod kontrolu, pokud si chtějí udržet dlouhodobou stabilitu svého dluhu.

MBA aplikace nových hypoték ke dni 7.1. t.r. zaznamenaly číslo +2,2% (předchozí údaj +2,3%). Index dovozních cen v prosinci meziměsíčně vzrostl o +1,1 % vs. oček. +1,2 % (meziročně +4,8 % vs. oček. +4,7 %).

Dnes budou zveřejněna tato makroekonomická data: deficit zahraničního obchodu za listopad oček. -41 mld. USD, PPI za prosinec meziměsíčně oček. +0,8% a Core PPI +0,2%, úvodní požadavky v nezaměstnanosti oček. 405K.

Na komoditních trzích stojí ropa Light Sweet 91,85 USD za barel a zlato má cenu 1383,40 USD za trojskou unci. Na forexu se cross rates EUR/USD pohybují na hranici 1,3144.
Asijské trhy vypadají takto: Nikkei +0,73%, HangSeng +0,47% a Shanghai Comp. +0,22%.


J. Štekl
CAPITAL PARTNERS a.s.
Tento report naleznete na www.stockmarket.cz

Další komentáře

SPAD
AAA26,191,91%
CETV349,00-3,00%
ČEZ890,001,37%
ECM49,102,19%
ERSTE847,300,59%
FORTUNA108,400,37%
KITD187,00-0,27%
KB4 200,000,48%
NWR277,003,55%
ORCO213,001,43%
PEGAS445,00-0,34%
P.MORRIS9 110,00-11,38%
O2416,801,66%
UNIPETROL185,70-0,70%
VIG970,00-0,41%
Indexy
PX1 241,900,76%
DAX7 254,633,06%
FTSE 1006 028,112,23%
CAC 404 006,652,51%
ATX2 845,941,88%
DJES 502 614,471,71%
BUX23 995,201,67%
WIG 202 930,291,46%
Russian dep.1 748,321,06%
DJI12 455,621,54%
Nasdaq2 801,082,04%
SP5001 331,541,44%
Nikkei 2259 606,821,76%
Futures na indexy
DJES 50 Fut.2 798,210,47%
DJI Fut.11 910,401,14%
Nasdaq Fut.2 242,960,65%
SP500 Fut.1 273,801,20%
Komodity
Crude Oil109,821,42%
Brent122,641,08%
Gold1 503,990,51%
Cooper428,501,42%
Silver44,922,16%
Coal128,96-0,35%
Forex
EUR/USD1,45241,32%
EUR/GBP0,88520,75%
EUR/CHF1,29400,32%
EUR/PLN3,9641-0,08%
EUR/HUF264,3300-0,64%
EUR/RUB40,77820,59%
EUR/CZK24,19400,11%
PLN/CZK6,10340,17%
HUF/CZK9,15430,73%
RUB/CZK0,5935-0,32%
GBP/CZK27,3310-0,64%
USD/CZK16,6569-1,22%
USD/CHF0,8910-0,98%
USD/JPY82,3500-0,29%
USD/PLN2,7290-1,39%
USD/RUB28,0779-0,82%
USD/GBP0,6094-0,57%

Aktualizováno 20.4.2011 16:26

(Data mohou být zpožděna!)

Dnes je 25.8. 2019
New York 20:07
closed 13:23
Londýn 01:07
closed 30:53
Frankfurt 02:07
closed 30:53
Praha 02:07
closed 31:08
Moskva 04:07
closed 27:53
Tokio 09:07
closed 23:53
cz ru hu pl ro si bg en
CAPITAL PARTNERS a.s. E-mail CAPITAL PARTNERS a.s.
Vyhledávání:  

Stockmarket Google Finance Market Watch