Komentáře

Situace na US akciových trzích ze dne 10.01.11

11.1.2011

Akciové trhy do nového týdne vstoupily nerozhodně. Blue Chips index Dow Jones se snížil o 0,32% na 11 637,45 bodů, širší index S&P 500 klesl o 0,14% na 1 269,75 bodů a technologický Nasdaq Composite posílil o 0,17% na 2 707,80 bodů.

Stejně jako v pátek akcie otevíraly níže a rychle nabraly téměř 1% ztráty. V průběhu dne se však sentiment zlepšoval a akcie konstantně posilovaly, přičemž Nasdaq se dokonce dokázal přehoupnout do plusového teritoria. Indexy Dow Jones a S&P 500 však zaznamenaly již třetí ztrátový den v řadě.

Po uzavření trhu byla neoficiálně odstartována výsledková sezóna. Své hospodářské výsledky za 4Q reportoval hliníkový gigant Alcoa (AA). Firma se dostala do zisku a výsledek překonal odhady analytiků a firma zároveň předpověděla, že letos čeká růst poptávky po hliníku okolo 12%. I když výsledky překonaly očekávání, akcie firmy se na aftermarketu vydaly dolů a odepsaly zhruba 1,7%. Jedním z důvodů mírného oslabení ceny akcie mohlo být pouze vybírání zisků. Akcie totiž za poslední měsíc a půl přidaly asi 25%.

Po dohodě s představenstvem s okamžitou platností resignoval CEO firmy Advanced Micro Devices (AMD) D.Meyer. Nahradí ho T.Seifert. Společnost zároveň zveřejnila předběžně příjmy za 4Q, které vzrostly na 1,65 mld. USD vs. oček. 1,62 mld. USD. Byl potvrzen výhled pro rok 2011 vydaný v listopadu. Akcie AMD na aftermarketu na odstoupení CEO reagovaly poklesem o 3,8%.

Společnost NVIDIA (NVDA) urovnala spor s firmou Intel (INTC) a podepsala 6letou licenční dohodu, na základě které postupně obdrží celkem 1,5 mld. USD (dohoda nahrazuje stávající smlouvu, která končí v březnu 2011). Akcie NVDA na aftermarketu vyskočily o dalších 4,2%.

Na komoditním trhu cena ropy vzrostla o 1,16 USD na 89,98 USD za barel. Zlato posílilo o 5,20 USD na 1374,10 USD za trojskou unci. Dolar v průběhu obchodování otočil směr a v druhé polovině dne oslaboval.

Firma Duke Energy (DUK) je blízko převzetí společnosti Progres Energy (PGN) v dealu v akciích za více než 13 mld. USD. Realizací transakce by došlo ke vzniku největší elektrické utility v USA. Společnost DuPont (DD) hodlá převzít dánského výrobce potravinářských přísad Danisco za 5,8 mld. USD, resp. 665 DKK/akcii. Firma Icon Acquisition Holdings kontrolovaná zakladatelem Playboye H. Hefnerem kupuje společnost Playboy Enterprises (PLA) za 6,15 USD za akcii, což je 18,3% prémie ke closingu ze 7.1. t.r.

Dnes budou zveřejněna makroekonomická data Wholesale Investories za listopad s oček. 1,0% a Small Business Optimism Index za prosinec s oček. 94,5 bodů.

Na komoditních trzích stojí ropa Light Sweet 89,19 USD za barel a zlato má cenu 1379,60 USD za trojskou unci. Na forexu se cross rates EUR/USD pohybují na hranici 1,2940.
Asijské trhy vypadají takto: Nikkei -0,29%, HangSeng +0,99% a Shanghai Comp. +0,47%.


J. Štekl
CAPITAL PARTNERS a.s.
Tento report naleznete na www.stockmarket.cz

 

Další komentáře

SPAD
AAA26,191,91%
CETV349,00-3,00%
ČEZ890,001,37%
ECM49,102,19%
ERSTE847,300,59%
FORTUNA108,400,37%
KITD187,00-0,27%
KB4 200,000,48%
NWR277,003,55%
ORCO213,001,43%
PEGAS445,00-0,34%
P.MORRIS9 110,00-11,38%
O2416,801,66%
UNIPETROL185,70-0,70%
VIG970,00-0,41%
Indexy
PX1 241,900,76%
DAX7 254,633,06%
FTSE 1006 028,112,23%
CAC 404 006,652,51%
ATX2 845,941,88%
DJES 502 614,471,71%
BUX23 995,201,67%
WIG 202 930,291,46%
Russian dep.1 748,321,06%
DJI12 455,621,54%
Nasdaq2 801,082,04%
SP5001 331,541,44%
Nikkei 2259 606,821,76%
Futures na indexy
DJES 50 Fut.2 798,210,47%
DJI Fut.11 910,401,14%
Nasdaq Fut.2 242,960,65%
SP500 Fut.1 273,801,20%
Komodity
Crude Oil109,821,42%
Brent122,641,08%
Gold1 503,990,51%
Cooper428,501,42%
Silver44,922,16%
Coal128,96-0,35%
Forex
EUR/USD1,45241,32%
EUR/GBP0,88520,75%
EUR/CHF1,29400,32%
EUR/PLN3,9641-0,08%
EUR/HUF264,3300-0,64%
EUR/RUB40,77820,59%
EUR/CZK24,19400,11%
PLN/CZK6,10340,17%
HUF/CZK9,15430,73%
RUB/CZK0,5935-0,32%
GBP/CZK27,3310-0,64%
USD/CZK16,6569-1,22%
USD/CHF0,8910-0,98%
USD/JPY82,3500-0,29%
USD/PLN2,7290-1,39%
USD/RUB28,0779-0,82%
USD/GBP0,6094-0,57%

Aktualizováno 20.4.2011 16:26

(Data mohou být zpožděna!)

Dnes je 14.11. 2018
New York 16:22
closed 17:08
Londýn 21:22
closed 10:38
Frankfurt 22:22
closed 10:38
Praha 22:22
closed 10:53
Moskva 00:22
closed 07:38
Tokio 05:22
closed 03:38
cz ru hu pl ro si bg en
CAPITAL PARTNERS a.s. E-mail CAPITAL PARTNERS a.s.
Vyhledávání:  

Stockmarket Google Finance Market Watch