Komentáře

Situace na US akciových trzích ze dne 05.01.11

6.1.2011

Akciové trhy ve středu pod vlivem příznivých makroekonomických zpráv zaznamenaly mírný růst. Blue Chips index Dow Jones se zvýšil o 0,27% na 11 722,89 bodů, širší index S&P 500 vzrostl o 0,50% na 1 276,56 bodů a technologický Nasdaq Composite posílil o 0,78% na 2 702,20 bodů.

Akcie byly v průběhu obchodování podpořeny velmi příznivými makrodaty z oblasti zaměstnanosti v soukromém sektoru a ze sektoru služeb. Hlavní akciové indexy otevíraly v minusových hodnotách, nicméně sentiment se záhy začal zlepšovat a akcie se rychle přehouply do plusových teritorií. Akcie po nárůstech v posledních několika měsících by se mohly začít jevit jako poměrně drahé.

V průběhu středečního obchodování se dařilo zejména sektorům financí a technologií. Hůře si vedly akcie některých těžařských společností. Společnost Qualcomm (QCOM) oficiálně oznámila, že firmu Atheros Communications (ATHR) převezme za 45 USD/akcii (cca 3,1 mld. USD).

Na komoditním trhu cena ropy vzrostla o 92 centů na 90,30 USD za barel. Zlato pokračovalo v oslabování a ztratilo dalších 5,10 USD na 1373,70 USD za trojskou unci. Dolar výrazněji posiloval, když jeho růst byl mimo jiné podpořen i zájmem zahraničních investorů o americké akcie. Výnosové míry vládních dluhopisů posilovaly. Stříbro kleslo o 31 centů na 29,20 USD a v posledních dvou dnech se propadlo o 6,2%.

MBA aplikace nových hypoték k 31.12. vzrostly o +2,3 %. Počet pracovních míst v soukromém sektoru (ADP Employment) za prosinec vzrostl o 297 tis. vs. oček. 100 tis.. Jedná se o největší nárůst v historii ukazatele. ISM ve službách za prosinec vzrostl na 57,1 bodů vs. oček. 55,7 bodů.

Dnes budou zveřejněna tato makroekonomická data: úvodní požadavky o podporu v nezaměstnanosti oček. 408 tis. a pokračující žádosti oček. 4080 tis.

Na komoditních trzích stojí ropa Light Sweet 90,30 USD za barel a zlato má cenu 1377,10 USD za trojskou unci. Na forexu se cross rates EUR/USD pohybují na hranici 1,3128.
Asijské trhy vypadají takto: Nikkei +1,44%, HangSeng +0,12% a Shanghai Comp. -0,51%.


J. Štekl
CAPITAL PARTNERS a.s.
Tento report naleznete na www.stockmarket.cz

Další komentáře

SPAD
AAA26,191,91%
CETV349,00-3,00%
ČEZ890,001,37%
ECM49,102,19%
ERSTE847,300,59%
FORTUNA108,400,37%
KITD187,00-0,27%
KB4 200,000,48%
NWR277,003,55%
ORCO213,001,43%
PEGAS445,00-0,34%
P.MORRIS9 110,00-11,38%
O2416,801,66%
UNIPETROL185,70-0,70%
VIG970,00-0,41%
Indexy
PX1 241,900,76%
DAX7 254,633,06%
FTSE 1006 028,112,23%
CAC 404 006,652,51%
ATX2 845,941,88%
DJES 502 614,471,71%
BUX23 995,201,67%
WIG 202 930,291,46%
Russian dep.1 748,321,06%
DJI12 455,621,54%
Nasdaq2 801,082,04%
SP5001 331,541,44%
Nikkei 2259 606,821,76%
Futures na indexy
DJES 50 Fut.2 798,210,47%
DJI Fut.11 910,401,14%
Nasdaq Fut.2 242,960,65%
SP500 Fut.1 273,801,20%
Komodity
Crude Oil109,821,42%
Brent122,641,08%
Gold1 503,990,51%
Cooper428,501,42%
Silver44,922,16%
Coal128,96-0,35%
Forex
EUR/USD1,45241,32%
EUR/GBP0,88520,75%
EUR/CHF1,29400,32%
EUR/PLN3,9641-0,08%
EUR/HUF264,3300-0,64%
EUR/RUB40,77820,59%
EUR/CZK24,19400,11%
PLN/CZK6,10340,17%
HUF/CZK9,15430,73%
RUB/CZK0,5935-0,32%
GBP/CZK27,3310-0,64%
USD/CZK16,6569-1,22%
USD/CHF0,8910-0,98%
USD/JPY82,3500-0,29%
USD/PLN2,7290-1,39%
USD/RUB28,0779-0,82%
USD/GBP0,6094-0,57%

Aktualizováno 20.4.2011 16:26

(Data mohou být zpožděna!)

Dnes je 25.8. 2019
New York 20:42
closed 12:48
Londýn 01:42
closed 30:18
Frankfurt 02:42
closed 30:18
Praha 02:42
closed 30:33
Moskva 04:42
closed 27:18
Tokio 09:42
closed 23:18
cz ru hu pl ro si bg en
CAPITAL PARTNERS a.s. E-mail CAPITAL PARTNERS a.s.
Vyhledávání:  

Stockmarket Google Finance Market Watch