Komentáře

Aktuální pohled na akciové trhy

7.8.2006


Americké trhy jsou zatím převážně silně negativně naladěny (nasdaq futures vykazují pokles o 7,5 bodu, DJIA -39 bodů a SP500 -6 bodů) a reagují tak na vzestup ceny ropy, která se vyšplhala k $77 za barel (Londýnský Brent se obchodoval až za $77,73 za barel) poté co britský těžařský gigant BP zahájil odstávku svého klíčového ropného naleziště v Prudhoe Bay na Aljašce. Tato ropná zásobárna produkuje 400 000 barelů denně, což reprezentuje 8% veškeré americké těžby. Přerušení těžby v tomto regionu a nevyřešená otázka v Nigerii teď velmi nahrávají Íránskému ropnému programu, který bude těžko váhat, aby teď ropu využil jako velmi efektivní politickou zbraň. Celá problematika je navíc podpořena Blízkovýchodní konfliktem. Japonsko dnes rovněž zavíralo obchodování v minusových hodnotách, Nikkei sklouzl o 2,23% na 15 154,06 bodu. DAX se aktuálně pohybuje taktéž ve ztrátě -1,35% na 5 645,53 bodech a FTSE ztrácí -0,81% a nachází se na 5 841,8 bodech.


Afin Broker, a.s.

Jan Moulis


Další komentáře

SPAD
AAA26,191,91%
CETV349,00-3,00%
ČEZ890,001,37%
ECM49,102,19%
ERSTE847,300,59%
FORTUNA108,400,37%
KITD187,00-0,27%
KB4 200,000,48%
NWR277,003,55%
ORCO213,001,43%
PEGAS445,00-0,34%
P.MORRIS9 110,00-11,38%
O2416,801,66%
UNIPETROL185,70-0,70%
VIG970,00-0,41%
Indexy
PX1 241,900,76%
DAX7 254,633,06%
FTSE 1006 028,112,23%
CAC 404 006,652,51%
ATX2 845,941,88%
DJES 502 614,471,71%
BUX23 995,201,67%
WIG 202 930,291,46%
Russian dep.1 748,321,06%
DJI12 455,621,54%
Nasdaq2 801,082,04%
SP5001 331,541,44%
Nikkei 2259 606,821,76%
Futures na indexy
DJES 50 Fut.2 798,210,47%
DJI Fut.11 910,401,14%
Nasdaq Fut.2 242,960,65%
SP500 Fut.1 273,801,20%
Komodity
Crude Oil109,821,42%
Brent122,641,08%
Gold1 503,990,51%
Cooper428,501,42%
Silver44,922,16%
Coal128,96-0,35%
Forex
EUR/USD1,45241,32%
EUR/GBP0,88520,75%
EUR/CHF1,29400,32%
EUR/PLN3,9641-0,08%
EUR/HUF264,3300-0,64%
EUR/RUB40,77820,59%
EUR/CZK24,19400,11%
PLN/CZK6,10340,17%
HUF/CZK9,15430,73%
RUB/CZK0,5935-0,32%
GBP/CZK27,3310-0,64%
USD/CZK16,6569-1,22%
USD/CHF0,8910-0,98%
USD/JPY82,3500-0,29%
USD/PLN2,7290-1,39%
USD/RUB28,0779-0,82%
USD/GBP0,6094-0,57%

Aktualizováno 20.4.2011 16:26

(Data mohou být zpožděna!)

Dnes je 19.9. 2019
New York 14:51
open 01:09
Londýn 19:51
closed 12:09
Frankfurt 20:51
closed 12:09
Praha 20:51
closed 12:24
Moskva 22:51
closed 09:09
Tokio 03:51
closed 05:09
cz ru hu pl ro si bg en
CAPITAL PARTNERS a.s. E-mail CAPITAL PARTNERS a.s.
Vyhledávání:  

Stockmarket Google Finance Market Watch